RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PANELİ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun uygulanmasına yönelik kurum yetkililerini bilgilendirmek amacıyla RTE Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda bir panel düzenlendi. 
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PANELİ

Panele İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa KALENDER ve kurum yöneticileri katıldı.

Panelin açılış konuşmasını Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ yaptı. DURMUŞ yapmış olduğu konuşmada; "Bugün, dünyada olduğu gibi ülkemizde de iş kazaları ve meslek hastalıkları önemli bir sorun oluşturmaktadır. Çalışılan ortamların ve üretim süreçlerinin yetersiz ve olumsuz koşulları çalışanların en temel hakkı olan sağlıklı yaşama ve çalışma hakkını tehdit etmektedir. Bu nedenle İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda gerekli önlemlerin alınması, bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır. Bu kapsamda, ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm kurumlarımızda çalışan temsilcilerini belirledik, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili birimlerimizi oluşturduk, çalışanlarımıza gerekli eğitimleri vermeye başladık. Okul ve kurumlarımız acil durum planlarını hazırlayıp risk değerlendirmelerini yapmaya başladılar ve Mesleki ve Teknik Liselerimizin son sınıf öğrencilerinden işletmelerde staja gitmekte olanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verildi." dedi. 

Panele konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. İlker USTABAŞ (RTE Üniversitesi), Doç. Dr. Vedat TOĞAN (Karadeniz Teknik Üniversitesi) ve Aile Hekimi, aynı zamanda iş yeri hekimi olan, Dr. Hakan DİREN katıldılar.

14-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.