RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ BASIN MENSUPLARI RENK PROJESİ KAPSAMINDA KİTAP OKUMA FAALİYETLERİNE KATILDI

İLİMİZ BASIN MENSUPLARI RENK PROJESİ KAPSAMINDA KİTAP OKUMA FAALİYETLERİNE KATILDI

 

 

RENK Projesi kapsamında yürütülen kitap okuma faaliyetleri devam ediyor.

30 Aralık 2014 günü Fatih Anadolu Lisesinde gerçekleşen etkinliğin bugünkü ayağına ilimiz basın-yayın mensupları katıldı. Vali Ersin YAZICI önderliğinde Vali Yardımcısı Mehmet ÖZER ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ’un katılımlarıyla gerçekleşen etkinlik kapsamında öğretmenlerle bir araya gelen basın mensupları RENK Projesi hakkında bilgilendirildi.

Ardından sınıflara giren Vali Ersin YAZICI ve beraberindekiler öğrencilerle birlikte kitap okudular. Vali Ersin YAZICI basın mensuplarına yaptığı açıklamada; her hafta en az bir kez farklı okullarda, farklı katılımcılarla bu faaliyetleri sürdürdüklerini söyledi. İlimizdeki farklı kurum ve kuruluşların bu projeyi desteklediğini, geçtiğimiz haftalarda askerlerimizin, polislerimizin, avukatlarımızın, çeşitli kurum ve kuruluşlarımızın proje kapsamında gerçekleştirilen okuma etkinliklerinde kendileriyle beraber öğrencilere eşlik ettiğini dile getirdi.

Lise son sınıf öğrencileriyle de sohbet havasında bir toplantı gerçekleştiren Vali YAZICI, öğrencilere kendi iradeleri ile meslek seçmelerini, severek yapabilecekleri meslekleri tercih etmelerini tavsiye etti. YGS’ye girecek öğrencilerin mutlaka bir çalışma planlarını olması gerektiğini dile getiren Vali YAZICI, okul müdüründen öğrencilerin çalışma planlarını kendisine ulaştırmasını istedi.

fatihanadolu-renk1fatihanadolu-renk1fatihanadolu-renk1fatihanadolu-renk1fatihanadolu-renk1fatihanadolu-renk1fatihanadolu-renk1

 

 

 

 

 

 

fatihanadolu-renk1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fatihanadolu-renk1

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.