RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CHATBOT4VET PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISINA KATILDIK

2021 yılı Erasmus+ Mesleki Eğitimde İşbirliği Ortaklıkları faaliyeti kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunularak onaylanan "Chatbot Tutoring System For Vet" (CHATBOT4VET) proje açılış toplantısı gerçekleştirildi. AB'nin sunduğu proje destekleri hakkında Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında Valilik Toplantı salonunda "CHATBOT4VET Proje Açılış Toplantısı" düzenlendi.
CHATBOT4VET PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISINA KATILDIK

Rize Valiliği koordinatörlüğünde yürütülecek projenin ortakları arasında Türkiye'den Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Yunanistan'dan ANAPTIXIAKO KENTRO THESSALIA, Fransa'dan EDULOG, Belçika'dan SCS LogoPsyCom ve İspanya'dan NICIATIVAS DEFUTURO PAR UNA EUROPA SOCIAL COOP V adlı kuruluşlar yer almaktadır.

Açılış toplantısında bir sunum gerçekleştiren Dr. Öğr. Üyesi Ozan SELÇUK, yürütülecek proje içeriği hakkında bilgi verdi. Bu bağlamda yürütülecek projenin amacı, mesleki eğitimi için yenilikçi bir dijital öğrenme aracı ve metodolojisi tasarlamak, test etmek ve bu konuda mesleki eğitim veren uzmanları eğitmektir. Proje kapsamında bir Chatbot geliştirme rehberi ve platformu oluşturulacaktır. Chatbot, konuşmayı işitsel veya metinsel yöntemlerle yürütmek için yapay zekâ ve makine öğrenimini kullanan bilgisayar programları olarak tanımlanmaktadır. Bu proje ile mesleki eğitim gören öğrencilerin öğrenme süreçlerinde eğitmen olarak kullanılabilecek birkaç sohbet robotu tasarlamak; öğretmenlere, eğitmenlere ve danışmanlara sohbet robotlarını kendi faaliyetlerine entegre etmeleri için bir tasarım kılavuzu geliştirmek suretiyle proje, etkili dijital, açık ve yenilikçi eğitim araçları geliştirme konusunda mesleki eğitim veren öğretmenler, eğitmenler ve danışmanlar için sürekli mesleki gelişim için fırsatlar sunacaktır. 

 

04-01-202204-01-202204-01-202204-01-2022

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.