RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, CUMHURİYETİMİZİN 98. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, CUMHURİYETİMİZİN 98. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

İstiklal ve istikbalimiz için milletimizin verdiğimiz İstiklal Harbimizi zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İstiklal ve istikbal mücadelesinde her türlü zorluğa, esarete zulme karşı gücünü binlerce yıllık mazisinden alan aziz milletimiz, söz konusu vatan olduğunda her şart ve her koşulda yekvücut olmayı bilmiştir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde imkânsızı başarmamızın en büyük ispatıdır.

Şanlı mazimizden aldığımız güçle emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonraki nesillere teslim edeceğiz.  Rize Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir. Bu topraklarda gölgesinde huzur ve güç bulduğumuz al bayrağı ebediyetin göğünde daima dalgalandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 

Bir milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin adıdır Cumhuriyet.

Milli egemenlik çatısı altında; ırk, din, dil ve cemiyet farkı gözetmeksizin idare edilenlerle idare edenleri demokrasi çizgisinde buluşturan milletin kendi egemenliğini kullandığı devlet yapısı, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünü, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir Cumhuriyet.

Geleceği inşa etmekte olan Rize Milli Eğitim Camiası olarak bizler, kökleri mazide, gövdesi bugünde ve dalları gelecekte olan bir ulusun bizlere verdiği görev ve sorumluluğun bilinciyle, Cumhuriyetimizi gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde taşıma gayesi ile bize emanet edilen yavrularımızı bilgi ve teknoloji çağının gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatma adına var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu aziz vatanı bize vatan yapan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu ulvi gaye için toprağa düşerek, Şehitlik mertebesine ulaşan bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.