RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, BASIN MENSUPLARI İLE BULUŞMASINDA GÖREVDEKİ BİR YILINI DEĞERLENDİRDİ

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, basın mensuplarına yönelik bir kahvaltı düzenleyerek görevde geçen 1 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Programda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Mehmet KİBAROĞLU ile Ahmet GÜRBÜZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Selçuk TORPİL,Eşref YAVAŞİ,Berk EREN,Fikret SOLAK,Selman YILDIRTAN ve Mehmet AŞÇI da hazır bulundu.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, BASIN MENSUPLARI İLE BULUŞMASINDA GÖREVDEKİ BİR  YILINI DEĞERLENDİRDİ

Toplantının açılış bölümünde basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür eden Müdürümüz, 7 Eylül 2020 tarihinde şuan Temel Eğitim Genel Müdürümüz olan  Sayın Yaşar KOÇAK'tan görevi devraldığını ve Eylül 2021 itibariyle de 1 yılı geride bıraktığını ifade etti.

Bu süre içerisinde her daim çalışmalarımızı vitrine sunan değerli basın mensuplarının  desteklerini yanlarında gördüğünü belirten Müdürümüz, bir yıl içerisinde yapılan çalışmaları da yine değerli basın mensupları ile paylaşmanın yararlı olacağıı düşüncesiyle bu programı tertip ettiklerini ifade etti.

7 Eylül 2020'den beri çok büyük ve etkili bir ekip ile çalıştığını belirten Müdürümüz, Merkez Müdürlüğünden en ücra köşedeki okulumuzun idareci ve öğretmenine kadar tüm ekibin canla başla Rize'nin eğitimi için seferber olduğunu söyledi. Kendisinin sadece bu ekibe bir nevi kaptanlık yaptığını belirten Müdürümüz, gerçek emeğin ekip arkadaşlarında olduğunu vurguladı. Müdürümüz,desteğini hiç esirgemeyen Sayın Valimiz Kemal ÇEBER'e ve Belediye Başkanımız Sayın Rahmi METİN'e de tüm paydaşları adına teşekkür etti.

Müdürümüz sözlerini hazırlanan sunum eşliğinde şu şekilde sürdürdü:"Geçtiğimiz bir yıl içerisinde başta Teknofest Türkiye 1.liği, Çanakkale Zaferi Şiir Yarışması Türkiye 1.liği, Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Türkiye 1.liği ve Türkiye 2.liği, Doğrusu Tasarruf Kısa Film Yarışması Türkiye 2.liği gibi gerçekten çok değerli sayısız başarıların yanında öğretmen gelişimine yönelik yapılan 70'in üzerinde eğitim ve dijital ortamda ulaşılan 54.000 bin öğretmen gerçekten Rize'miz adına çok önemli kazanımlar. Bizler herşeyden önce öğrencilerimize özgüven kazandırarak onlara rehber olmanın ve onların potansiyellerini çıkarmanın peşindeyiz. Gerek bizlerin gerekse her bir eğitimcinin yaptığı küçük dokunuşlar gerçekten büyük başarıları da beraberinde getirdi.

"Bahçeler Toprak Olsun Gençler Yeşile Doysun" projesi kapsamında 3000'in üzerinde fidanın toprakla buluşmasının ardından bu sene projenin adını ""Bahçeler Toprak Olsun Gençler Meyveye Doysun" olarak değiştireceğiz. Çünkü artık fidanların meyve vermeye başlayacak. Yıllar sonra diktiğimiz bu fidanlar, bugünlerin en güzel anısı olacak.

Rize'mizde "Zihni Derin Ortaokulu'nun ek binasının açılması ile birlikte artık ikili öğrenim sorununu da ortadan kaldırmış olduk.

Meslek Liselerimizin gayretlerini salgın döneminde başta maske ve siperlik üretimi olmak üzere bir çok alanda gördük. Meslek Liselerimiz artık başta okul sıra ve masası olmak üzere birçok alanda tüm ülkenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek potansiyele kavuştu.

Mesleki eğitime de son derece önem verdik ve Bakanlığımızın yaptığı düzenlemelerle ustalarımıza Meslek Lisesi diplomalarını takdim ettik.

e twinning alanında Rize olarak bir rekora imza atarak Ulusal Kalite Etiketi alma oranında %771,  Avrupa Kalite Etiketi alma oranında ise %350 'lik bir artık yakaladık.

Değerlerimizi Yaşatıyoruz etkinlikleri çerçevesinde yöremize has atma türkü,mani ve tekerleme yarışmaları düzenleyerek geçmişle gelecek arasındaki köprüyü hep diri tutmaya çalıştık.

Öğrencilerimizin uzun bir aradan sonra yeniden okullara dönüşleri öncesinde 5 ilçe merkezinde 6 gün boyunca sosyal becerleri artırmaya yönelik 5 akademisyen eşliğinde 21.yüzyılda 21 beceri etkinlikleri düzenledik.

Halk Eğitim Merkezilerimiz salgın süresince üretmeye ve istihdama imkan sağlamaya devam etti. Düzenledikleri Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri ile ürünlerini sergilediler.

Banka Promosyonlarında bir önceki döneme oranla %136 lık bir artış elde ettik.

Materyal ve Etkinlik yarışmasında Türkiye derecesi elde ettik.

Sayın Valimizin önderliğinde Minik Kalpler Okul-Kulüp projesi ile 36 bin Çaykur Rizespor formasını öğrencilerimizle buluşturuyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde ölçme ve değerlendirme birimi olarak çevrimiçi sınav ve eğitimlerle öğrencilerimizi LGS ve YKS'ye hazırlamak için büyük emek ve çaba sarfettik.

Ustalara Saygı çalışmamız ile Türk müziğine damga vuran sanatçılarımızın eserlerini seslendirerek genç kuşaklara bu sanatçılarımızı unutturmamayı amaçladık.

İnşallah bundan sonraki süreçte de bu güzide ekip ile Rize'mizin eğitimi için emek verip güzel sonuçlar alırız." ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularına cevap veren Müdürümüz, basın mensupları için hazırlanan hediyeleri takdim ederek programı sonlandırdı.

25-09-202125-09-202125-09-202125-09-202125-09-202125-09-202125-09-202125-09-202125-09-202125-09-2021

 

 

 

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.