RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HASAN SAĞIR ANADOLU LİSESİNDEN YILSONU SERGİSİ…

Hasan Sağır Anadolu Lisesinin düzenlediği Yıl Sonu Sergisi Vali Ersin Yazıcı tarafından açıldı.
HASAN SAĞIR ANADOLU LİSESİNDEN YILSONU SERGİSİ…

Sergide, Coğrafya, Görsel Sanatlar ve Biyoloji öğretmenleri ve öğrencileri tarafından ortaklaşa hazırlanan ürünler sergilendi. Hasan Sağır Anadolu Lisesi´nin Salonu´nda düzenlenen serginin açılışına Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sergi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Ersin Yazıcı: " Bu etkinliklerin gayesi, gençleri bilgi üretimi konusunda heveslendirmek ve üretilenleri geniş kitlelerle paylaşmaktır. Öğrencilere fırsat verildiğinde ne kadar üretken olduklarını, ortaya koydukları eserlerle gördük. Çocuklarımız kabiliyetlerini ortaya koymuşlar. Çok başarılı çalışmalar yer alıyor. Bu çalışmaları yapmak ve sunmak, çocuklarımız için gurur verici bir durum.  Serginin hazırlanmasında emeği geçen başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Vali Yazıcı ve Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Hasan Sağır Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan eserlerin sergilendiği; Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım sergilerini gezerek, öğrencilerin çalışmalarını incelediler. Vali Yazıcı öğrencilerin hazırladıkları projeleri hakkında bilgi aldı ve proje yürütücüsü öğretmenler ile öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Ardından Vali Yazıcı ve Milli Eğitim Müdürü Durmuş buradan Hasan Sağır İmam Hatip Ortaokuluna geçerek öğrencilerle birlikte kitap okudular.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.