RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN ENGELSİZ GÖSTERİ…

10-16 Mayıs Engelliler Haftası, Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulu, Rize Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Zehra Usta Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN ENGELSİZ GÖSTERİ…

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Ramazan Barın, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Etkinlikte konuşan Rize Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş; Herkesin bir engelli adayı olduğunu, engellilerin sadece bu günlerde değil her zaman hatırlanması gerektiğini belirtti. Toplumdan ayrıştırmadan birlikte yaşamanın engelli bireyler için de mutluluk vesilesi olduğunu dile getirdi. Son yıllarda engelli vatandaşlarımızla ilgili çok önemli iyileştirmelerin yapıldığı, engelli vatandaşlarımıza yönelik okul sayılarında artış olduğu, engelli bireylerin ailelerine ekonomik destek yapıldığını, engellilerimizin kendi kaderlerine terk edilmediğini belirtti.

Daha sonra Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulu, Rize Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Zehra Usta Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, hazırladıkları gösterileri sundu. Kendilerini izlemeye gelenlerden büyük alkış alan öğrencilerin gösterileri, izleyenleri kimi zaman duygulandırdı, kimi zaman ise güldürdü. Engelliler haftası etkinliği verilen kokteyl ile sona erdi.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.