RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DİJİTAL OBEZİTEDEN DİJİTAL DİYETE" PROJESİ İÇİN İLK ADIM      Valimiz Sayın Kemal ÇEBER'in himayelerinde Müdürlüğümüz tarafından "Dijital Obeziteden Dijital Diyete" projesi başlatılmak üzere seçilen proje okullarının müdür ve rehber öğretmenlerinin katılımıyla Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

      Toplantıda projeye neden ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapan Müdürümüz KOÇAK, "Son yıllarda baş döndürücü bir şekilde yaygınlaşan teknoloji kullanımı bizi sosyal yaşamdan ve kültürümüzden uzaklaştırmaktadır.Bu anlamda teknoloji bağımlılığı, toplumumuzu ciddi bir tehlike ile yüz yüze bırakmaktadır. Çağın hastalığı olan ve her yaş grubundaki öğrencilerimizin gelecekteki hedefleri için ayırmaları gereken zamanı dijital ortamlarda geçirerek, fizyolojik, psikolojik, sosyolojik sorunlara yol açan DİJİTAL BAĞIMLILIĞA karşı dikkat çekerek bir farkındalık oluşturmak ve okul ortamlarını buna göre dizayn etmek amacıyla Sayın Valimizin isteği ve himayelerinde bu projeyi hayata geçireceğiz." dedi.

Projede uygulanacak temel etkinlikler ve mevcut durum analizinin yapılabilmesi için doldurulacak anketler ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Müdürümüz KOÇAK, "Çocukların, gençlerin dijital bağımlılıktan uzak tutulabilmesi onlara teknolojinin alternatifi olabilecek cazip etkinlikler düzenlenmesi ile mümkün olabilecektir. Dijital tehlikelere yönelik çocuklara farkındalık eğitimleri verilirken, okul ortamlarının da buna uygun hazırlanması gerekmektedir. Bu proje ile okul bahçelerimizi proje okullarından başlayıp genele yayarak öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirebilecekleri alanlar haline getireceğiz. Velilerimizin ve öğretmenlerimizin desteğiyle bu konuda olumlu gelişmeler olacaktır. "dedi.

16-12-201916-12-201916-12-201916-12-201916-12-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.