RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARIMIZ BAŞLIYOR….

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARIMIZ BAŞLIYOR….

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız büyük bir heyecan içinde başlıyor…

Bu kapsamda Fen Lisende açılan kurslar, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ve  Şube Müdürü Cüneyt KAMACİ tarafından ziyaret edildi.

Ziyaret esnasında öğrencilerin ve öğretmenlerin heyecanından memnuniyetini ifade eden Şemsettin DURMUŞ yaptığı açıklamada:

‘’ Başarı; bilgiyi kullanmada fark yaratabilme becerisidir. Eğitimden beklenen, sürekli değişen çevrede,  bireye odaklanmaktır.

İşte tam da bu noktada ihtiyacınız olan planlı çalışma ortamını sağlamak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ortaokul, lise öğrencilerimize ve mezunlarımıza yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız açılacaktır.

Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında Yaklaşık 1000 tecrübeli öğretmenimizin büyük fedakârlıklarla görev aldığı bu kurslardan hafta içi ve hafta sonu gruplarında olmak üzere toplamda 16000 öğrencimiz faydalanmıştır. 

Ortaokul ve lise öğrencilerine tanınan bu fırsat sayesinde ilimizdeki TEOG ve üniversiteye yerleştirme sınavlarındaki başarıda bir sıçrama görülmüştür.

Tamamen ücretsiz olan bu fırsatın kapsamının 2015-2016 eğitim-öğretim yılında mezun öğrencilerimizi de içine alarak daha da genişletilmesi hedeflenmiştir.

Değerli veliler! Hayattaki en değerli varlıklarımız çocuklarımız olduğuna göre onlar için ne fedakârlıklar yapsak elbette ki az gelir. Bu kuşkusuz!

Bizler, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın başarısı için sizlerle işbirliği içinde her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Sizlerin yardımı ve öğrencilerimizin gayretiyle aşamayacağımız hiçbir engelin olmadığına inanıyoruz.

Sevgili öğrenciler! Başarı bir yolculuktur, varış noktası değil. Bu yolculukta yalnız değil hep beraber yürümeye var mısınız?’’ Dedi.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.