RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAYELİ İLÇEMİZDEKİ OKUL MÜDÜRLERİMİZLE EĞİTİM YILI BAŞI KOORDİNASYON TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Müdürümüz Engin EMEN başkanlığında Çayeli Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda okullarımızda yapılan hazırlıklar ve alınacak tedbirler değerlendirildi.
ÇAYELİ İLÇEMİZDEKİ OKUL MÜDÜRLERİMİZLE EĞİTİM YILI BAŞI KOORDİNASYON TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet GÜRBÜZ, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, Şube Müdürümüz  Evren GÖRMÜŞ ve Çayeli ilçemizdeki okul müdürlerinin katıldığı toplantıda eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. 

Toplantıda; 6 Eylül'de tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, 1-3 Eylül tarihleri arasında ise okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için uyum eğitimleri yapılacağını hatırlatan Müdürümüz, okullardaki son hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

Eylül mesleki çalışma döneminde rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar tarafından okul/kurumlarımızda görev yapan tüm öğretmenlerimize "Salgın Hastalık Sonrası Psikolojik Sağlamlığı Güçlendirmek ve Öğrencilerin Okula Uyumunu Desteklemek" konulu eğitim verileceğini duyurdu.

"Okulum Temiz Belgesi" koşullarının takip edildiğini; sınıf, kantin, yemekhane varsa pansiyon her türlü kapalı alanda hijyenin sağlanacağını belirten Müdürümüz şunları kaydetti:

"Okullarda yüz yüze eğitimin aksamaması için maske, mesafe ve hijyen kurallarından asla taviz vermeyeceğiz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız; okula maske takarak gelecekler.

 Öğrenci ve personelimizin okul içinde maskeye ihtiyaç duymaları durumunda okul idarelerimiz ücretsiz maske temin edecek. Kurum personeli ve öğrenciler dışındaki kişilerin okula giriş ve çıkışları okul yönetimleri tarafından sınırlandırılacak."

25-08-202125-08-202125-08-202125-08-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.