RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİSİKLETE BİNMENİN TAM ZAMANI

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı" kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda öğrenim gören 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimize 407 bisiklet dağıtıldı.
BİSİKLETE BİNMENİN TAM ZAMANI

Rize Valiliği önünde düzenlenen bisiklet dağıtım törenine, Rize Valisi Ersin YAZICI, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmet SİVRİKAYA, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris ALTUNTAŞ, İl Sağlık Müdürü Mustafa TEPE ile öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Programda yaptığı konuşmada, hareketsiz yaşamın, modern toplum için en önemli halk sağlığı sorunu olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Mustafa TEPE, "Gençlerimizi fiziksel aktivite alışkanlığını kazandırmak, egzersizi günlük hayatlarının bir parçası haline getirmek aslında onların gelecekte yaşayabilecekleri sağlık problemlerini azaltılması noktasında çok ciddi bir adımdır." dedi.

Milli Eğitim Müdürmüz Şemsettin DURMUŞ, Sağlık Bakanlığımızla işbirliği halinde yürüttüğümüz Beslenme Dostu Okul, Beyaz Bayrak ve şimdi Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı projesinin ortak amacı gençlerimizin sağlıklı ortamlarda eğitim görmeleri ve sağlıklı bir yaşam sürmeleridir. Bisiklet binme alışkanlığının gençlerimize kazandırılması onların gelecek yaşamlarında sporla içiçe olmaları açısından çok önemlidir." dedi.  

Rize Valisi Ersin YAZICI da, katıldığı törende gençlerle sohbet ederken bisiklet sürecek gençlere dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Öğrencilere yaz tatilinin yaklaştığını hatırlatan Vali YAZICI, "Tatilde bisiklet kullanmanızı sizlere tavsiye ediyorum. Ama bisikletlerinizi kullanım şekline ve uygun alanlarda kullanmanızı ve hareketsiz yaşamdan uzak durmanızı öneriyorum. Kurallara uyulduğu zaman bisiklete binmek büyük bir keyiftir ama bisiklet de kullanılan her araç gibi güvenlik önlemleri alınmadan tehlikeli bir araç haline gelebilir. Lütfen kurallara uyalım. Bisiklete binme alışkanlığının yaygınlaşması geleceğe yönelik halk sağlığı yatırımlarından birisidir. İlimize yakışır şekilde sahil dolgu alanında bisiklet yollarını yapmasını Rize Belediyesinden istiyoruz. Şehrimizde bisiklet parkurları olmalı, insanlar buralarda bisiklete binip, ulaşım aracı olarak kullanabilmeli. Günümüzde bisikletler için çok güzel yollar yapılıyor.  İnşallah ilimizde de böyle güzel bisiklet yolları yapılır. Bu projeyi hayata geçiren Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Bu projenin Rizeli gençlerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca tatilde bol bol kitap okuyun ve kendiniz sürekli geliştirin. "dedi.

Konuşmaların ardından Rize Valisi Ersin YAZICI ve beraberindekiler öğrencilere bisiklet dağıtımı yaptı.


25-05-201625-05-201625-05-2016
25-05-2016
25-05-201625-05-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.