RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI RİZE´DE COŞKUYLA KUTLANDI...

Rize´de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, büyük bir coşkuyla kutlandı.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI RİZE´DE COŞKUYLA KUTLANDI...

Rize Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk sunmayla başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, hava muhalefeti dolayısıyla Yeni Şehir Kapalı Spor Salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programa Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J. Kd. Albay İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcıları Mehmet Özer, Şefik Aygöl, Turan Yılmaz, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J. Kd. Albay İsmet Cansaran ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap herkesin bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş yaptı. Durmuş konuşmasında” Bugün milletçe çocuklarımıza armağan edilen milli bir bayramı onlarla kutlamanın heyecanını, coşkusunu, mutluluğunu yaşıyoruz. 92 yıllık Cumhuriyet Türkiye’sinde zaman zaman Milli İrade zor dönemler yaşasa da bugün gelinen noktada Türkiye Demokrasisi, ekonomisi, Milli İradesi ile düne göre daha güçlü bir ülke durumundadır. Türkiye’nin yarını bugünden daha güçlü olacaktır inşallah. Coşkuyla kutladığımız bu bayramın en önemli özelliği siz sevgili çocuklara armağan edilmiş olmasıdır. Aynı zamanda bu bayram sevincini dünya çocukları ile paylaşan tek ülke Türkiye’dir. Bu anlamlı günün yıldönümünde Vatanın kurtuluşunu gerçekleştiren Millet Vekillerini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Programın hazırlanmasında emeği geçen sevgili yavrularımızı ve mesai arkadaşlarımı kutluyorum. Sevginin, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin hakim olduğu, çocukların öldürülmediği, çocukluklarını coşkuyla yaşadığı bir dünya temennisiyle hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kürsüye çıkan öğrenciler de 23 Nisan´la ilgili şiirler okudu. Öğrencilerin sunduğu dans ve halkoyunları gösterileri de büyük ilgi topladı. Törende Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J. Kd. Albay İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 23 Nisan dolayısıyla düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere çeşitli ödüller verdi.

Program sonunda Vali Yazıcı ve protokol üyeleri programda görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.