RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI…

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Planlama Toplantısı Rize Rehberlik ve Araştırma Merkezi toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZER, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şemsettin DURMUŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender, Şube Müdürleri, Okul ve Kurum Müdürleri katıldı...
2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI…

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Planlama Toplantısı Rize Rehberlik ve Araştırma Merkezi toplantı salonunda yapıld. Toplantıya Vali Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZER, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şemsettin DURMUŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender, Şube Müdürleri, Okul ve Kurum Müdürleri katıldı...

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şemsettin DURMUŞ Rize´de eğitim öğretimin niteliğini arttırmak amacıyla yapılacak olan çalışmalara değindi. Sayın Valimiz Ersin YAZICI öncülüğünde başlatılmış olan Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesinin önemli olduğunu, bu projenin amacına ulaşabilmesi için okul ve kurum yöneticilerinin özveride bulunması, RENK Projesinin içeriğinin okul ve kurum müdürleri tarafından öğretmenlerimize detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Ortaokul, lise öğrencilerine halk eğitim ve okullarda ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları adı altında öğrencilere takviye verileceğini, öğretmenlerin bu kurslarda görev almaları için istekli hale getirilmeleri konusunda çaba harcanması, başarılı öğretmenlerin her ortamda ödüllendirilerek motive edilmesi, öğrenci ve velilerle sürekli iletişim halinde olunması, sadece akademik başarı değil değerler eğitimi konusunda da gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Vali Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZER’ de RENK Projesinin önemini vurgulayarak sürecin her aşamasında takipçi olacaklarını belirtti ve başarılar dileyerek konuşmalarını tamamladı.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.