RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YİNE BAŞARDIK...

YİNE BAŞARDIK...

2019 yılında ortaöğretim kurumuna yerleşmek için merkezi ya da yerel yerleştirme tercihi yapan öğrencilerimizin %99.79'u istedikleri okullara yerleşti. Öğrencilerimizin tercihlerine yerleştirilmesi; okulların tercih edilebilirliği ve öğrencilerimizin memnuniyetleri açısından oldukça önemli bir başarıya imza atılmıştır.

Merkezi yerleştirme ile öğrenci alan ortaöğretim kurumlarından Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi kontenjanlarının tamamı ilk tercihte dolmuştur. İlimizde 8. Sınıfında kayıtlı toplam 4.303 öğrencimizden LGS'ye giren öğrenci sayımız 3.088 iken merkezi ve yerel yerleştirmelerde ilk yerleştirme sonucuna göre 4.293 öğrenci ile yerleştirme oranımız %99.79 olmuştur. Öğrencilerimize rehberlik ederek ilgi alanlarını belirlemek ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okulları tespit etmede yardımcı olmak için okullarımızda oluşturulan "LGS Tercih Danışmanlığı" komisyonlarının ve okulların yüzdelik dilimleri, kontenjan, alan/dal bilgileri, pansiyon durumu vs. gibi temel bilgileri kapsayan "Okul Tanıtım Kartları"nın bulunduğu videonun Müdürlüğümüzün resmi internet sayfasında yayınlanmasının öğrencilerimizin doğru okul tercihleri yapmasında etkili olduğu görülmektedir.

Tercih süresince öğrencilerimize fedakârca rehberlik eden "LGS Tercih Danışmanlığı" komisyonlarımızda görevli öğretmen ve idarecilerimize; yıl boyu sınava hazırlanan öğrenci ve öğretmenlerimize farklı çalışmalarla destek olan ve özverili bir çalışmayla tüm okullarımızın detaylı bilgilerinin yer aldığı "Okul Tanıtım Kartları"nı hazırlayan Müdürlüğümüz Ölçme ve Değerlendirme birimine teşekkür ediyoruz.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.