RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ ATANAN YÖNETİCİLERLE İLK TOPLANTI

YENİ ATANAN YÖNETİCİLERLE İLK TOPLANTI

Yönetici atama sonucu ilimiz okullarına görevlendirilen ve göreve yeni başlayan müdür ve müdür yardımcılarına yönelik Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK başkanlığında tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

Göreve yeni başlayan yöneticilere yönelik düzenlenen tanışma toplantısına Müdürlüğümüz şube müdürleri de katılırken açılış konuşmasını İnsan Kaynakları Şube Müdürümüz Mehmet KİBAROĞLU yaptı. KİBAROĞLU konuşmasında "Öğrencilerimizi; güçlü Türkiye'nin hizmetkârı, çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, evrensel değerleri tanıyan, her bakımdan sağlıklı nesiller olarak yetiştirmek hepimizin temel görevidir elbette.  Bu bakımdan Rize'mizin tecrübeli ve nitelikli eğitim kadrolarının hedeflerimizi gerçekleştirmede milletimize sunacağı katkı paha biçilemez olacaktır. Bu katkı da en büyük pay belki de "okul, müdürü kadar okuldur." sözünden de hareketle siz yöneticilerimize aittir. Ülke genelinde yapılan yönetici yazılı ve mülakat seçmelerinden başarıyla geçerek tercihleriniz doğrultusunda okullarımıza yerleştirildiniz. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Ardından konuşma yapan Müdürümüz KOÇAK, doğru güvenilir bilgi alma noktasında mevzuatın gerekliliklerini yerine getirirken insani ilişkileri dikkate alarak güler yüzlü bir iletişim ortamı oluşturmanın hedeflenen başarıya gitme noktasında rehber edinilmesi gerektiğini belirterek başarılar diledi. Tüm idarecilerin devlet memuru vakar ve ciddiyetine uygun bir tavırla, yönetici, öğretmen ve öğrencileriyle tam bir ekip ruhu içinde hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Müdürümüz KOÇAK "İyi bir yönetici astlarıyla, üstleriyle veli ve öğrencisiyle iyi bir iletişim içinde olmalıdır. İyi bir iletişimle tüm sorunların üstesinden gelinebilir. Ayrıca yöneticilerimiz mevzuata da tamamen hâkim olmalıdır. Mevzuat bizi sorunlara karşı koruyan en güçlü kalkanımızdır." dedi.

 

04-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.