RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN KEMAL ÇEBER YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İKİNCİ AŞAMASININ İLK GÜNÜNDE ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTU

Rize Valimiz Sayın Kemal ÇEBER, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından planlanan yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında ilk aşamada olduğu gibi öğrencileri yalnız bırakmadı.
VALİMİZ SAYIN KEMAL ÇEBER YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İKİNCİ AŞAMASININ İLK GÜNÜNDE ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTU

 Milli Eğitim Bakanlığımızın yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.

Bu kapsamda Valimiz Sayın Kemal ÇEBER, Kurtuluş İlkokulunda yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerle bir araya geldi. Sayın Valimiz, tek tek sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bolca sohbet etti. Ziyaretlerde uzun bir aranın ardından ilk kez okula gelen çocukların oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu görüldü.

Valimiz Sayın Kemal ÇEBER gerçekleştirmiş olduğu ziyarette Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN'den de okullarda yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte alınan tedbirler hakkında bilgi aldı. Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN yaptığı bilgilendirmede yüz yüze eğitimin başladığı tüm okullarda hijyen ve mesafe konusunda gerekli tedbirlerin alındığını dile getirdi.

Sayın Valimiz, yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte okullarda öğrencileri görmekten ötürü çok mutlu olduğunu ifade ederek; "okullarımız öğrenciler olmadığında sadece beton bir yapıdan ibaret oluyor. Sizlerin de bildiği gibi Covid-19 pandemi süreci halen devam etmekte. Bu kapsamda da pek çok tedbir alındı. Bunlardan bir tanesi de yüz yüze eğitime ara verilmesiydi. Bu bağlamda yüz yüze eğitime başlayan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, okullarımızın Covid-19 tedbirlerine uygun bir şekilde hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullanarak ziyaretini sonlandırdı.

12-10-202012-10-202012-10-202012-10-202012-10-202012-10-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.