RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE BİRİNCİSİ VE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİ KONUK ETTİK

 Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'nda Türkiye Birincisi ve Türkiye İkincisi olan öğrencilerimizi Müdürlüğümüzde konuk ettik.
TÜRKİYE BİRİNCİSİ VE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİ KONUK ETTİK

Bu yıl onuncusu düzenlenen yarışmada görsel ve edebi olarak iki ana kategoride 19.100 okuldan toplamda 538.633 eser yarıştı. İlimizden Çayeli 9 Mart İlkokulu öğrencimiz Kerem YAZICI yazdığı şiirle ülke çapında birinci olurken, Hüseyin Yardımcı İlkokulu'ndan görsel sanatlar alanında yarışmaya katılan Ezgi Nil DİLBER  Türkiye ikincisi oldu. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, Hüseyin Yardımcı İlkokulu Müdürü Yüksel CANBAZ,9 Mart İlkokulu Müdürü Cemil KESEPARA, Öğretmenlerimiz Enes SÜKÜT ve Ali YILMAZ da katıldı.

 Törende Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, bu büyük başarıdan dolayı Rize eğitim camiasını mutlu eden öğrenci, öğretmen ve idarecilere teşekkürlerini ifade etti. Rize'mizin potansiyelinin farkında olduklarını ve bu potansiyelin uygun şekilde yönlendirilmesi halinde çok daha güzel başarılara imza atacaklarından emin olduklarını dile getiren Müdürümüz, eğitimin tüm paydaşlarının katkıları ile çalışmaların meyvelerini de almaya devam ettiklerini belirtti.

04-12-202004-12-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.