RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK ULUSAL KİMYA OLİMPİYATLARI VE TÜBİTAK 52. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA ELDE EDİLEN BAŞARILARDAN DOLAYI ÇAYELİ FEN LİSESİNİ ZİYARET ETTİK

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, TÜBİTAK Ulusal Kimya Olimpiyatları ve TÜBİTAK 52.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erzurum Bölge Finallerinde elde edilen başarılardan dolayı Çayeli Fen Lisesini ziyaret etti.
TÜBİTAK ULUSAL KİMYA OLİMPİYATLARI VE  TÜBİTAK 52. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA ELDE EDİLEN BAŞARILARDAN DOLAYI ÇAYELİ FEN LİSESİNİ ZİYARET ETTİK

    Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Çayeli Fen Lisesi 12. sınıf öğrencimiz Furkan TÜFEKÇİ'nin, TÜBİTAK Ulusal Kimya Olimpiyatları birinci aşama sınavında büyük bir başarı göstermesi ve Türkiye 37'ncisi olması dolayısıyla Çayeli Fen Lisesi ziyaret ederek idareci, öğretmen ve öğrencilerle buluştu.

      Müdürümüz aynı zamanda TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erzurum Bölge Finallerinde birinci olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan, danışmanlığını Kimya Öğretmeni İsmail Hakkı DENİZ'in yaptığı ve İrem DEMİR(Hacı Ahmet Hamdi İsakoğlu MTAL)  Cüneyt GÜNDOĞDU(Çayeli Fen Lisesi)  adlı öğrencilerin yürüttüğü "Halk Sağlığı ve Koruyucu Sağlık Hizmetleri" tematik alanında hazırlanan "Youtube Kanalında Covid 19 Aşısı Anahtar Kelimesi ile Ulaşılan Videoların İçerik Analizi" isimli projeden dolayı idareci, öğretmen ve öğrencilere tebriklerini iletti.

   Okul Müdürü Mehmet TERZİ : "Bundan sonraki süreçte ilk 50'ye giren öğrencilerle birlikte yaz okuluna gidecek olan 12. sınıf öğrencimiz Furkan TÜFEKÇİ'nin,  bu aşamadaki sınavda da başarılı olması durumunda uluslararası düzeyde ülkemizi temsil etmeye hak kazanacaktır. Hem TÜBİTAK Ulusal Kimya Olimpiyatları hem de TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında elde edilen başarılardan dolayı öğrencilerimi ve öğretmenlerimi kutluyorum."dedi.

   Milli Eğitim Müdürüz Engin EMEN: "Rize'mizin genç ve dinamik eğitim kadrosunun çok büyük başarılarla anılması bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. İnanıyorum ki TUBİTAK gibi saygınlığı tüm dünya tarafından kabul gören bir kurumun yarışmalarında elde edilen bu başarılar, geleceğin bilim insanlarının Rize'den çıkacağına olan inancımızı perçinlemektedir. Bizler Müdürlüğümüz olarak her alanda üretmek ve başarmak isteyen tüm paydaşlarımıza tüm gücümüzle destek olacağız. Bu süreçte bu başarıları elde eden öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi ve sürece destek olan idarecilerimizi kutluyorum." İfadelerini kullandı.

    Ziyarete İl Milli Eğitim Şube Müdürü Selman YILDIRTAN ve  Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN de eşlik etti.

 

28-05-202128-05-202128-05-202128-05-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.