RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 14. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE YARIŞMASINDA 12 DERECE ALDIK

Bu yıl 14.'sü gerçekleştirilen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın Erzurum Bölge Değerlendirmesi pandemi nedeniyle uzaktan gerçekleştirildi. Rize'mizin güzide okulları, 23 proje ile katıldıkları yarışmada 4 birincilik, 5 ikincilik ve 3 üçüncülük elde ederek 12 dalda derece elde etti.
TÜBİTAK 14. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE YARIŞMASINDA 12 DERECE ALDIK

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen çalışmada 10 farklı alanda 100 proje değerlendirmeye tabi tutuldu. Bu yıl pandemi nedeniyle projelerin sergilenmesi, sunumu ve değerlendirmesinin uzaktan yapıldığı etkinlikte Rize olarak bu yıl da gurur verici bir tablo elde ettik. Rize'mizin güzide okulları, 23 proje ile katıldıkları bu yarışmada 4 birincilik, 5 ikincilik ve 3 üçüncülük elde ederek 12 dalda derece elde etmiş oldu. Bu başarıda emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve onlara destek veren öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyor, bölge birincisi projelerimize Türkiye finalinde başarılar diliyoruz.

20-10-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.