RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZİN TEŞRİFLERİYLE GELECEĞE NEFES, DÜNYAYA NEFES FİDAN DİKİM PROGRAMINA KATILDIK

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan 'Geleceğe Nefes' kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11'de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleştirildi.  
SAYIN VALİMİZİN TEŞRİFLERİYLE GELECEĞE NEFES, DÜNYAYA NEFES FİDAN DİKİM PROGRAMINA KATILDIK

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşinin diktiği fidanların yer aldığı 650 dönüm arazide yaklaşık 30 bin vatandaş fidan dikimi gerçekleştirdi. Türkiye'nin Guinness Rekorlar Kitabına adını iki rekorla yazdırdığı projeye her yaştan katılım sağlanırken, 11 milyon hedeflenen fidan sayısı 13 milyonu geçti. 

  Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma seferberliği kapsamında Türkiye'de aynı anda gerçekleşen Geleceğe Nefes, Dünya'ya Nefes fidan dikim programı kapsamında Sayın Valimiz Kemal ÇEBER'in teşrifleriyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi.  

  Bu kapsamda yapılan programa Valimiz Sayın Kemal ÇEBER,Rize Belediye Başkanı Sayın Rahmi METİN,Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Baro Başkanı Av. Ümit Peçe, Vali Yardımcıları Gülhani Ozan Sarı ve Sedat Sezik, Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN ve Kurum Amirleri katıldı. Etkinlikte konuşan Valimiz Sayın Kemal ÇEBER: 

  "Rize normalde çok yeşil ve ormanlık bir bölge. Ancak ülkemizin her yeri bu kadar yeşil değil. O bölgelerde belki de bu kampanya daha önemli. Ama bizler bu yeşil ve ormanlık alan içerisinde boş durmuyor, ağaçlandırmaya devam ediyoruz. Geçen yıl Belediye Başkanımızın da girişimleri ile Isırlık Vadisinde, bu yılda Üniversite Rektörümüzün girişimleri ile kampüs alanımızda çok güzel faaliyet gerçekleştirdik. Bu etkinlikte temel amaç sorumluluk bilinci geliştirmek, doğayı korumak ve yeni nesillere aktarmaktır.

  Vatandaşlarımız bu kampanyanın faaliyete geçtiği ilk günden bu güne kadar, kampanyaya büyük ilgi göstermekte ve desteklemekteler. Ayrıca gençlerimizin de kampanyaya ilgisinin büyük olduğunu görmekteyiz. Bu da bizler için ayrıca mutluluk verici bir şey.Bu bağlamda bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese ve katılımları ile bizlere destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. " ifadelerini kullandı.

  İlimizde Milli Ağaçlandırma günü kapsamında " Bu Gün Fidan, Yarın Nefes " mottosuyla 24 Kasın gününe kadar 12 ayrı noktada toplam 150.000 fidan dikimi yapılacaktır." diyerek ağaçlandırma faaliyetlerinin hız kesmeden devam edeceğini bildirdi.

11-11-202011-11-202011-11-202011-11-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.