RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ İLK TABLETLERİ ALİ METİN KAZANCI RİZE LİSESİNE TESLİM ETTİ

Sayın Valimiz Kemal ÇEBER, Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN'in de katıldığı program ile uzaktan eğitim sürecinde bakanlığımızca tedarik edilen tabletleri Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Müdürü Nilgün DÜLGER'e teslim etti. Programda Destek Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Evren GÖRMÜŞ, Şube Müdürü Selçuk TORPİL, Ambarlık İlk ve Ortaokulu ile Merkez Atatürk Ortaokulu idarecileri de hazır bulundu.
SAYIN VALİMİZ İLK TABLETLERİ ALİ METİN KAZANCI RİZE LİSESİNE TESLİM ETTİ

Uzaktan eğitim sürecinde bilgisayar ve tableti olmayan ve ailesinin maddi gücü bunları satın almaya imkân vermeyen öğrenciler için, ilk etapta 500 bin tablet dağıtılacağı Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna açıklanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 500 bin tabletin tedarik süreci tamamlanarak aşama aşama illere dağıtımına Kasım ayında başlanmıştı.

500 bin tablet içerisinden ilimizdeki öğrencilere dağıtılmak üzere 960 tablet bilgisayar ve aylık 25 GB ücretsiz internet paketi tanımlı sim kartlar 29 Aralık 2020 tarihi itibariyle ilimize ulaştı.

960 adet tablet bilgisayar seti ve ücretsiz internet için gerekli olan sim kartların dağıtımına bugün Valiliğimizde yapılan törenle başlandı. Valilik toplantı salonunda düzenlenen programda Valimiz Sayın Kemal ÇEBER, Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Müdürü Nilgün DÜLGER' e ilk tabletleri teslim etti. Sayın Valimiz programda devletimizin uzaktan eğitime geçilen ilk gün itibari ile eğitim öğretimin aksamaması adına başta alt yapı olmak üzere birçok alanda çalışmalar yürüttüğünü, EBA ve EBA TV ile milyonlarca öğrencimize ulaştığını ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığınca tablet ihtiyacı olan öğrencilerin titizlikle belirlenerek bu ihtiyaçların giderildiğine vurgu yapan Sayın Valimiz, tabletleri kullanacak öğrencilere başarılar diledi.

Bakanlığımızca, belirli kriterler doğrultusunda seçilen öğrenciler için gönderilen tabletler, Müdürlüğümüze teslim edilmiş olup 30 Aralık 2020 tarihinden itibaren öğrencilerimize ulaştırılmak üzere ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlüklerine teslim edilmeye başlanmıştır.

Bakanlığımızca belirlenen tablet bilgisayar verilecek öğrenci listesinde yer almayan öğrenciler için süreç içerisinde Cumhurbaşkanlığımız ve Bakanlığımızca 500 bin tablete ek yeni tablet dağıtılıp dağıtılmayacağına ilişkin yapılabilecek açıklamaların takip edilmesi gerekmektedir.

 Bu süreçte karşılanamayan, yeni ortaya çıkan veya yeni tespit edilen tablet ihtiyaçlarına yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz veya okul müdürlüklerince ek başvuru ve talep alınmamaktadır.

30-12-202030-12-2020


Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.