RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK İLK YARDIM EĞİTİMLERİNİN AÇILIŞINI ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRDİ

SAYIN BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK İLK YARDIM EĞİTİMLERİNİN AÇILIŞINI ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRDİ

  81 ilde Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezinde eş zamanlı olarak yeniden başlatılan ilkyardım eğitiminin açılışına Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK da katıldı. Çevrim içi toplantı ile Müdürlüğümüz İlkyardım Merkezine bağlanan Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK; "Görevimiz İlk Yardım" sloganı ile başlattığımız "İlk Yardım Eğitimi Seferberliği" projesi kapsamında önümüzdeki 3 ayda ilk etapta 260 bin öğretmen, idareci ve diğer okul çalışanlarına, ardından da öğrenci ve velilere ilk yardım eğitimi verilmesini hedefliyoruz dedi.


  Çocukların iyi bir eğitim almaları için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Sayın Bakanımız, okula gelen her öğrenciye güvenli bir ortam sunma ve var olan şartları, gelişen imkânlar dâhilinde iyileştirme sorumluluğunda olduklarını belirtti. Okulda tehlikeli ve ani bir durumda öğretmenlerin uygulayacağı ilk ve ivedi sağlık desteğinin kritik önem taşıdığına dikkati çeken Sayın Bakanımız, çocukların güvenliğini daha da artırmak amacıyla bugün büyük bir "İlk Yardım Eğitimi Seferberliği" başlattıklarını ifade etti.


  Sayın Bakanımız, 16 saat sürecek olan eğitimin 8 saatlik teorik bölümünün eğitim merkezlerinden çevrim içi olarak, 8 saatlik uygulamalı bölümünün ise yine bu merkezlerde maske, mesafe, temizlik kuralları çerçevesinde yüz yüze yapılacağını bildirdi.

 

26-01-202126-01-202126-01-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.