RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ Okul Müdürleri Toplantısına Katıldı.

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ,  2017-2018 Eğitim - Öğretim Yılı için   düzenlenen toplantıda, okul idarecilerine hitap etti.
Rize Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ Okul Müdürleri Toplantısına Katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Rize Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ, Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ŞEN, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Hamdi YILMAZ, Şube müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda okul idarecilerine hitap eden Vali BEKTAŞ, “Bugün insan için yapılan yatırımın, ülkeler içinde en büyük yatırım olduğunu biliyoruz. Öğrenme anlamında en iyi araç ise siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Bu iş çok uğraş ve fedakârlık isteyen bir görevdir. Bu vesile ile yaklaşan öğretmenler gününüzü kutluyorum. Biliyorsunuz Milli Eğitim Bakanlığının müfredatında yer almamasına rağmen biz Rize’de 2016-2017 eğitim-öğretim yılında kodlama eğitimi projesine başladık. Dünyada artık teknoloji üreten donanımlı kişilere olan talep büyük oranda arttı ve dünya çapında mevcut sistemler bu talebi karşılayamamaya başladı. Üniversiteler bilgisayar bilimleri alanında daha fazla öğrenci istiyor. İnternet ve yazılım şirketleri daha fazla yazılımcıya ihtiyaç duyuyor. Tüm bunları karşılamanın yolu gelecek nesilleri bilgisayar bilimleri ve kodlamayla erkenden buluşturmaktan geçiyor. Burada yaptığımız yatırımın faydalarını ilerleyen yıllarda ilimiz ve ülkemiz görecektir.”

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ´ın ardından Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Hamdi YILMAZ güncel eğitim konuları ile ilgili okul yöneticilerimize bilgiler aktardı. 

16-11-201716-11-201716-11-201716-11-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.