RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ BAŞKANLIĞINDA 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Arasında imzalanan okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınmasına ilişkin işbirliği protokolü kapsamında 2018/2019 eğitim öğretim yılının başlamasından önce genişletilmiş il toplantısı Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ başkanlığında Vali Yardımcısı Selçuk KÖKSAL, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan DEDEBAĞI, İl Emniyet Müdürü Altuğ VERDİ,  İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ, bazı okul müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve mahalle muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
RİZE VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ BAŞKANLIĞINDA 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GÜVENLİĞİ  TOPLANTISI YAPILDI.

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ konuşmasında eğitimin zor bir süreçten geçtiğini, sistem değişikliğine uyum sürecinin çocukları etkilediğini, öğrenme esaslı eğitime geçmenin çağın bir gereği olduğunu, sınav ve test odaklı eğitimin kabul edilebilir olmadığını söyledi. Eğitimde önemli olan şeyin çocuğa bir şeyler öğretmek olduğunu, çocukların sınav stresinden kurtularak rahat bir ortamda daha başarılı olacaklarını sözlerine ekledi. Yeni sistemde öğretmenlerimize önem verilmesi gerektiğini, öğretmene yatırım yapılarak işin özüne inilebileceğini vurguladı. Ayrıca Valimiz; Okul güvenliğinin iyi bir eğitimin parçası olduğunu, çocukların güvenli bir ortamda kendilerini daha iyi ifade edebileceklerini söyledi. Meslek liselerinde öğrenci azalmasının ciddi bir problem olduğunu bu okullardaki umut ve heyecanın yeniden yeşertilmesi gerektiğini, liselere yerleştirmede çok iyi çalışılarak üniversiteye yerleştirme oranının buna bağlı olarak arttırılabileceğini sözlerine ekledi.

14-09-201814-09-201814-09-201814-09-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.