RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE VALİSİ ÇEBER'DEN RİZELİ İŞ İNSANLARINA ÖZEL MEKTUP

Rize Valisi Kemal ÇEBER adına Rizeli iş insanlarına ve gönüllülere, eğitime sağlayabilecekleri desteklere öncülük etmek amacıyla birer mektup gönderildi.
RİZE VALİSİ ÇEBER'DEN RİZELİ İŞ İNSANLARINA ÖZEL MEKTUP

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunda okulların finansman yöntemlerini çeşitlendirmek amacıyla eğitime ve okullarımıza bağış yapacak kişilerin farklı miktar, tema ve yöntemle bağış yapabilmesine imkân sağlanacağı ifade edilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Rize'de eğitimin niteliğinin artırılması ve 2023 Eğitim Vizyonunda öngörülen hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için merkezî bütçeden sağlanan finansmanın yanında zaman zaman ek finansmana da ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için, Sayın Valimizin adıyla hazırlanan bir mektupla Rizeli iş insanlarına ve gönüllülere ulaşılıp sağlayabilecekleri desteklere öncülük edilmesi planlanmıştır.

Desteklerden elde edilecek kaynak, okulların yapım, bakım, onarım ihtiyaçlarının dışında her okulun kendi şartlarında gelişimini desteklemek adına;

  • yenilikçi fikirler,
  • projeler,
  • gezi-gözlem ve incelemeler,
  • tasarım beceri atölyeleri,
  • sosyal kültürel ve sportif etkinlikler

için kullanılacaktır. Ayrıca gönüllü olarak destek sağlayacak iş adamlarının, isterlerse belirli bir okulun özel bir ihtiyacını karşılamak üzere şartlı destek yapabilmesine imkân tanınacaktır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın  Evliya Çelebi'nin torununa benzettiği Rizeliler için söylediği "Ülkemizin dört bir yanına ve dünyaya dağılmışlar ama asla köklerinden kopmamışlardır. Doydukları yeri sahiplenmişler ama doğdukları yeri unutmamışlardır." sözünden alınan güvenle en ufak miktarların bile karşılık bulacağı destekler için hazırlanan mektupla birlikte Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Tanıtım CD'si ve Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı "Rize Türküleri Albümü" de gönderilmektedir.

25-07-2019

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.