RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE TOBB FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ULUSLARARASI PROJE YARIŞMASI İÇİN PORTEKİZ'DE

Rize TOBB Fen Lisesi öğrencilerinden Gamze İpek YILMAZ ve Feyza Nur DEMİR, Biyoloji öğretmenleri Fatma MERTAYAK danışmanlığında ilimizdeki çay bitkisinin ekonomik değerini arttırmaya yönelik "Çay Tohumundan Biyodizel Üretimi ve Arta Kalan Kabuklarından Antibakteriyel Madde Üretimi" araştırma projesi yaparak, Portekiz'in Coimbra Üniversitesi tarafından düzenlenen 37. Uluslararası Gençlik Projeleri Yarışmasına davet edilmişlerdir. 
RİZE TOBB FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ULUSLARARASI PROJE YARIŞMASI İÇİN PORTEKİZ'DE

       23-30 Temmuz 2019 tarihleri arasında 90 ülkeden gençlerin hazırladıkları projelerin sergileneceği yarışma için Rize TOBB Fen Lisesi proje gurubu 22 Temmuz 2019 Salı günü Trabzon havalimanından Protekiz'e hareket ederek, yarışmanın yapılacağı Coimbra şehrine ulaştılar. Proje ile ilgili bilgi veren okul müdürü Tekin IŞIK, okulumuzda öğrencilerimiz öğretmenlerinin danışmanlığında projeler hazırlayarak başta Tübitak olmak üzere ülke içinde ve dışında çeşitli yarışmalara bu projelerini göndermektedirler. Okulumuz Biyoloji öğretmeni Fatma MERTAYAK danışmanlığında Feyza Nur DEMİR ve Gamze İpek YILMAZ isimli öğrencilerimiz Portekiz'de yapılan 37.Gençlik Projeleri yarışmasına ilimizin en önemli ekonomik kaynağı olan Çay bitkisi ilgili yaptıkları proje ile davet edilmişlerdir. Uluslararası düzeyde yapılan bu yarışmaya katılarak Ülkemiz, ilimiz ve okulumuzun tanıtımında aktif bir rol üstlenen proje sahibi öğrencilerimiz ve danışman öğretmenimize teşekkür eder, başarılar dilerim" dedi.

 Okul Müdürü IŞIK, ayrıca öğrencilerimizin yarışmaya katılabilmesi için gerekli olan yol giderlerinin karşılanmasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta Rize Valiliğimiz olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Rize Ziraat Odası Yönetim kuruluna, Çayeli Bakır İşletmeleri yönetim kuruluna ve Okul Aile Birliği yönetim kuruluna Rize TOBB Fen Lisesi ailesi olarak teşekkür ettiklerini belirtti.

30-07-201930-07-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.