RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Belediyesi Bilim Merkezi Açıldı.

Rize Belediye Başkanlığı ile Rize Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan bir protokolle, özel yetenekli öğrencilere okul saatleri dışında destek eğitimi veren Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinde hafta içi 09.00- 15.00 saatleri arasında hizmet verecek olan Rize Belediyesi Bilim Merkezi açıldı.
Rize Belediyesi Bilim Merkezi Açıldı.

12 Nisan Çarşamba günü Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinde yapılan açılış törenine Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Vali Yardımcıları İhsan Selim BAYDAŞ ve Abdullah ŞEN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER, il müdürleri, daire amirleri ve kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Açılış töreninde konuşan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP bilimin halk ile buluşturulmasında bilim merkezlerinin önemine değinerek Rize için küçük bir başlangıç sayılabilecek Rize Belediyesi Bilim merkezinin, Rize’ye gerçek manada bir bilim merkezi kazandırılması için yürütülen çalışmaların yoğunlaştırılmasına vesile olmasını beklediğini kaydetti.

Açılışın ardından protokol ve davetliler tarafından bilimsel deney/gözlem düzenekleri ile atölyeler gezildi.

Rize Belediyesi Bilim Merkezi ile ilimizde gerçek manada bir bilim merkezi kurulana kadar, Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinin Belediye Başkanlığı tarafından donatılan bölümlerinin halka açık bilim merkezi olarak kullanılması planlanıyor.

Rize Belediyesi Bilim Merkezi, ziyaretçilerin; bilimsel kavram, süreç ve olguları,  interaktif olarak tecrübe edebilecekleri deney ve gözlem düzenekleri ile robot, kimya ve biyoloji atölyelerinden oluşmaktadır. Bilimsel düzenekler ve atölye çalışmalarıyla ziyaretçilerde bilime karşı ilgi uyandırmak ve bilimle ilgili farkındalık yaratmak merkezin amaçları arasında yer alıyor.

Rize Belediyesi Bilim Merkezinde ziyaretçilere deney/ gözlem düzeneklerini tanıtmak ve atölye çalışmalarını yürütmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 4 eğitmen, Belediye Başkanlığı tarafından bir yetkili görevlendirilmiş olup, bu süreçte, öncelikle ilimiz okullarında eğitim gören öğrenciler olmak üzere halkımızın da kurumdan randevu almak suretiyle bilim merkezini ziyaret etmesi planlanmaktadır.

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.