RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sevgi Yumağı Projesi" Meyvelerini Veriyor.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde sigaraya olan bağımlılığı azaltmaya yönelik  "Sevgi Yumağı Projesi”  uygulanıyor. 
"Sevgi Yumağı Projesi" Meyvelerini Veriyor.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde sigaraya olan bağımlılığı azaltmaya yönelik  "Sevgi Yumağı Projesi”  uygulanıyor. Proje kapsamında Çayeli, Ardeşen, Fındıklı, Pazar ve Merkez ilçede ebeveynlerine sigarayı bıraktırmayı başaran öğrenciler ile projede görev alan gönüllü öğretmenler için ödül törenleri düzenlenmektedir. Çayeli ilçesinde düzenlenen törene Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER, Şube Müdürümüz Mehmet KİBAROĞLU, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, Halk Sağlığı Müdürlüğü Çalışanı Dr. Ali ÖNER, davetliler, veliler ve öğrenciler katıldı.

"Sevgi Yumağı Projesi" ile sigaranın zararları konusunda bilinçlendirilen öğrenciler, anne ve babalarının bu alışkanlıktan kurtulmalarına yardımcı oluyor. Projenin hayata geçmesinde önemli katkısı bulunan Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanı Dr. Ali ÖNER yaptığı açıklamada; proje kapsamında il genelinde 180 gönüllü öğrenci ve öğretmenin katkılarıyla toplam 400’e yakın ebeveynin çocuklarının kendilerine sarılmasıyla sigarayı bıraktığını ve toplumun geleceğimizin yapı taşı olan çocuklar sayesinde sigarayı daha kolay bırakabileceğini vurgulamıştır. "31 Mayıs “Dünya Tütünsüz Günü” olarak her yıl kutlanmaktadır. Bu kapsamda  “Sevgi Yumağı Projesi” ile ebeveynlerine sigarayı bıraktıran öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Bu nedenle Rize Merkezde yaptığımız programa ve yürüyüşe yoğun bir katılım oldu. Bugünde Çayeli ilçemizde başarıya ulaşan öğrencilerimizin ödül törenini gerçekleştiriyoruz. dedi.

Program projede emeği geçen kurum ve kişilere plaket takdimi ve öğrencilere hediyelerinin sunulması ile devam etti. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi. 

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.