RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROF. DR. NECATİ CEMALOĞLU "YÖNETİM BECERİLERİ VE LİDERLİK" SEMİNERİ

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü İle UNICEF İşbirliğinde  yürütülen Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Programı kapsamında okul yöneticilerine yönelik Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU tarafından "Yönetim Becerileri ve Liderlik" konulu seminer Çayeli Öğretmenevi Salonunda verildi. 
PROF. DR. NECATİ CEMALOĞLU

Programa  İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK'ın yanı sıra kapsayıcı eğitim liderleri, şube müdürlerimiz, ilçe milli eğitim müdürlerimiz ve Nevşehir, Kırşehir ve Kırıkkale illerimizden eğitime katılan okul yöneticilerimiz ve ilimiz kurum temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK; Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Programı ile okul yöneticilerinin ortak bir vizyon ve misyon oluşturmaları, sürekli olarak kendilerini geliştirmeye ve öğrenmeye istekli olmaları, okulda başarılı bir liderlik rolünü üstlenebilmeleri amaçlanmaktadır. Yapılan eğitimlerin hepimiz için faydalı olacağını düşünüyorum. Eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.'' dedi.

Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU katılımcılara "Yönetim Becerileri ve Liderlik" konulu seminer konusu ile öğretici ve bir o kadar da keyifli vakit geçirmelerini sağladı. Seminerde lider kimliğinin yöneticiden farkı üzerinde duran CEMALOĞLU; "Lider ufka bakan, geleceğe odaklanan kişidir. Vizyonu olan yönetici geleceği sürpriz olmaktan çıkarıp yönetilebilir hale getirir. Yönetimde maddi ve insani kaynakları etkili kullanmak önemlidir. Yönetim insanlara hayatı kolaylaştırma sanatıdır. Başarıya ulaşmak için habitat oluşturmalıyız. Davranış değiştirmek için bilgiyi değiştirmek, güven vermek gerekir. Eşit ve adaletli davranırsak verimi artırırız." dedi.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU seminerin sonunda "Eğitimin Pin Kodu" ve "Yönetimin Pin Kodu" isimli kitaplarını imzaladı.

02-08-201902-08-201902-08-201902-08-201902-08-201902-08-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.