RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU KONFERANSI VE "YERLİ TOHUM MİLLİ TARIM” PROJESİ

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU KONFERANSI VE "YERLİ TOHUM MİLLİ TARIM” PROJESİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Vali Kemal ÇEBER’in daveti ile Rize’de bir konferans verdi.

            Bitkisel tedavi yöntemleriyle dünya çapında ün yapan Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde “Sağlıklı yaşam, bitkiler ve Anadolu’ya özgü sebze meyve tohumları”nı anlattığı bir konferans verdi. Rize Valisi Kemal ÇEBER’in davetiyle gerçekleşen konferansın ilk bölümünde; sağlıklı yaşam, bitkiler ve Anadolu’ya özgü sebze meyve tohumları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Konferansın ikinci bölümünde ise Prof. Dr. Saraçoğlu’nun, konferansı takip eden misafirlerin sorularını cevapladığı söyleşi bölümüne geçildi.

 Müdürümüz Yaşar KOÇAK’ın da katıldığı konferans öncesi aynı yerde stant açan Hüseyin Yardımcı İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. Hüseyin Yardımcı İlkokulu’nun başlattığı “Yerli Tohum Milli Tarım” projesi kapsamında çeşit çeşit yerli tohumların sergilendiği stantı Müdürümüz Yaşar KOÇAK, RTEÜ Genel Sekreteri Sayın Adnan ER ile birlikte gezerek öğrencilerden kısa bilgiler alarak onlarla sohbet ettiler.

01-05-201901-05-201901-05-201901-05-201901-05-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.