RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİNE ÖZEL İKRAM

          2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile birlikte okullarımız ve müdürlüğümüz binası cıvıl cıvıl öğrenci sesleri ile şenlenmeye devam ediyor. Bugün de Milli Eğitim Müdürümüz ve Müdürlüğümüzün özel misafirleri vardı. Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından hazırlanan aşureler özel eğitim öğrencilerinin sunum ve katkıları ile müdürlüğümüz personeline tek tek ikram edildi. 
ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİNE ÖZEL İKRAM

         Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmen ve öğrencileri okul Müdür Yardımcısı Berna KUK eşliğinde Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK'ı makamında ve müdürlük binasındaki odaları tek tek ziyaret ederek aşure ikramında bulundular. Ziyaret ile ilgili bilgi veren müdür yardımcısı Berna KUK Muharrem ayı ve aşurenin dini ve milli kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu özel eğitim gereksinimli öğrencilerimizin de hem  bu bilinç ve kültürle yetişmesi  hem de günlük yaşam becerilerinin ve toplumda kabul edilebilirliklerinin artırılması için okul olarak yapılan aktivitelerinden birini daha gerçekleştirdiklerini belirtti. Öğrencilerin ve milli eğitim çalışanlarımızın gözünde bu ziyaretten memnuniyet ifadelerini görmenin idare ve öğretmenler olarak kendilerini memnun ettiğini de ifade eden Berna KUK aşurenin hazırlanmasında desteklerini esirgemeyen Rize HEM aşçılık öğretmeni Münevver ASLAN'a  da teşekkürlerini ifade etti. Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK da Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu idare öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek yapılan ziyaretten çok memnun kaldığını Rize' de eğitimin her yaş ve kademede artırılması için çaba sarf ettiklerini özel eğitim gereksinimli bireylerin de her yaş ve kademede örgün ve yaygın eğitimden faydalanması için eğitim imkânlarını seferber ettiklerini, öğrencilerin günlük yaşamda kendilerine yeterli bireyler haline gelmesi ve akademik olarak gelişim göstermelerinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

         Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK öğretmenliğin fedakarlık mesleği olduğunu ama özel eğitim öğretmenliğinin çok daha büyük fedakarlıklar gerektirdiğini ifade ederek gerek  eğitime katkıda bulunan gerekse bu tür aktivitelerin hazırlanmasında emeği geçen Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmen,  idareci ve sunumu gerçekleştiren özel eğitim öğrencilerine teşekkürlerini ifade ederek günün anlam ve önemine binaen öğrencilerle aynı fotoğraf karesi  içerisinde yer aldı.

13-09-201913-09-201913-09-201913-09-201913-09-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.