RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖMER HALAÇ İŞİTME ENGELLİLER OKULLARINDAN BÜYÜK BAŞARI

  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün materyal ve etkinlik yarışmasında Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulları öğretmenleri Ahmet ŞAMLI, Gülçin KARAHAN, Fatma GÜVEN ve Esma GÜNDÜZ tarafından hazırlanan "İşaretin Peşinde" isimli materyal ülke genelinde dereceye ve üretime layık görüldü.
ÖMER HALAÇ İŞİTME ENGELLİLER OKULLARINDAN BÜYÜK BAŞARI

  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün materyal ve etkinlik yarışmasında dereceye giren eserler arasından seçerek üretip ülke genelinde tüm özel eğitim okullarına göndermiş olduğu özel çocuklar için özel etkinlikler materyallerinin okullarımıza dağıtımı yapıldı. İşitme engelliler okulları için ülke genelinde dağıtımı yapılan "İşaretin Peşinde" isimli materyalin İlimiz Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulları öğretmenleri Ahmet Şamlı, Gülçin Karahan, Fatma güven ve Esra Gündüz tarafından hazırlanıp ülke genelinde dereceye ve üretime layık görülmesi ilimiz eğitim ve eğitimcileri açısından da bir moral kaynağı oldu. Konu ile ilgili Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulu öğretmenlerini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN ve Şube Müdürümüz Bülent İÇBUDAK projeyi hazırlayan öğretmenlere teşekkür ederek Türk işaret dili dersi öğretim materyali kitabının eğlenceli bir oyuna dönüştürülerek işaret dilinin öğretildiği materyal etkinliğinin öğretmenlerle beraber uygulanışını test etti.

  Son yıllarda Özel Eğitime verilen önemin ve Özel Eğitim öğretmenlerinin gayretleriyle kat edilen mesafenin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, öğretmenlerimizin gayreti ve ekip ruhu ile hareket edildiği takdirde çok daha güzel eserlerin ortaya çıkacağına inandığını belirtti. Müdürümüz, özel gereksinimli bireyler ve özel eğitim için her türlü desteği sağlamakta tereddüt etmeyeceklerini ifade etti.

  Öğretmenlerin yeni proje fikirlerini de dinleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN ilimizdeki özel eğitimin ve imkânların iyi bir noktada olduğunu ifade ederek hep birlikte daha güzel projelere imza atmak ve ilimizi eğitimde hak ettiği noktaya getirmek istediklerini sözlerine ekleyerek tebriklerini iletti.

09-10-202009-10-202009-10-202009-10-202009-10-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.