RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZIN İLK CIVILTISI

2018/2019 eğitim öğretim yılının ilk zili ilkokul 1., ortaokul 5. ve ortaöğretim 9. Sınıf öğrencileri için bugün çaldı. Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ ve Şube Müdürümüz Zafer HAŞİMOĞLU İstiklal İlkokulu’nda 1. Sınıfa başlayan öğrencileri ziyaret etti.
OKULLARIMIZIN İLK CIVILTISI

Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK’un eğitim camiasına yeni katılan öğrenci ve velilerimize gönderdiği selamları ileterek sınıflarda öğrencilerle ve birlikte bu ilk heyecanı yaşayan velileriyle sohbet eden Ahmet Hamdi YILMAZ; “Yeni bir eğitim yılının ilk gününde, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın heyecanı ve gururu içindeyiz. Okullar açılıyor, ilkokula birinci sınıfa başlayacak minikler ilk sosyal deneyimlerine hazırlanıyor. Okula başlayana kadar evin prensi ya da prensesi olup tüm ilgiyi üzerinde toplayan çocuklarımız; okullu olunca ilgiyi, sevgiyi paylaşmayı, grup bilincine varmayı, birlikte hareket etmeyi, beklemeyi, gerekli durumlarda sabretmeyi öğreniyorlar. Her zaman olduğu gibi öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştireceğimizden kuşkunuz olmasın. Çocuğunuz okulda bulunduğu süre içerisinde; gerekli olan bilgi, beceri, tutum ve alışkanlıkları, toplum içerisinde yaşayabilmesi için gerekli kuralları, bir üst öğrenim kurumuna hazırlık için gerekli donanıma sahip olmayı öğrenecektir. Sonuçta kendi kendine yeterli, ailesine ve topluma yararlı, yüksek karakterli bir insan olacaktır.” dedi.

Sınıf ziyaretlerinin ardından Okul Müdürü Mehmet YAZICI ile öğretmenler odasında diğer öğretmenlerle sohbette bulunan Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ “Öğretmenlik bir insanın kendi öğrenme yolculuğudur, kendi olgunlaşma serüvenidir." ifadesiyle öğretmenlik mesleğine dair farklı bir bakış açısı ortaya koyan  Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un selamını kendilerine iletti. Ülkemizin geleceğinin inşasında kilit taşı olan eğitim kurumlarının yaşatılmasında öğretmenlerimize büyük görevler düştüğünü ve bu konuda kendilerine sonsuz güveni olduğunu belirterek başarılı bir eğitim yılı temennisinde bulundu.

 

10-09-201810-09-201810-09-201810-09-201810-09-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.