RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL YÖNETİCİLERİ İLE KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen "Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Programı'nın" 8.sinin açılışı Rize Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK'ın katılımıyla yapıldı.
OKUL YÖNETİCİLERİ İLE KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet KİBAROĞLU, Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü yöneticileri, Eğitimciler ve Eskişehir ile Düzce illerinden kapsayıcı eğitim kursu için ilimize gelen okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış programında Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyon Belgesinde ortaya konan fikirlerin hayata geçirilme aşamasında en önemli rolün okul yöneticileri ile öğretmenleri düştüğünü belirtti.

Rize Milli Eğitim Müdürü KOÇAK, Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Programı ile gerçekleşecek eğitimler sonrasında okul yöneticilerimizden kendi kurumları ile ilgili ortak bir vizyon ve misyon oluşturmalarını bekliyoruz. Başarılı bir okulda liderlik rolünü üstlenerek, sürekli kendilerini geliştirmeye ve öğrenmeye istekli olmaları ve kapsayıcı eğitimler sonucunda edindiği bilgi ve tecrübeleri kendi okulları ile çevre okullarda en azından bir gün de olsa eğitimler şeklinde öğretmenler ile paylaşmalarının çok önemli olduğunu belirtti.

Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK, açılış programının ardından öğretmenler ile ayaküstü sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu.

19-08-201919-08-201919-08-201919-08-201919-08-201919-08-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.