RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Neden Satranç Oynuyorum” Yarışma Sonucu Açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen “Neden Satranç Oynuyorum?” konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ verdi.
“Neden Satranç Oynuyorum” Yarışma Sonucu Açıklandı.

Stratejik düşünebilen nesiller yetişmesi için satranç sporunun önemini vurgulamak ve gençlere satranç sevgisini aşılamak amacıyla düzenlenen yarışma, Türkiye’nin her köşesindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Yarışma kapsamında, öğrenciler “Neden Satranç Oynuyorum” sorusuna bin 119 resim, 588 şiir, 255 kompozisyon ile cevap verdi. Yarışmaya katılan bin 962 eserden 90’ı seçilirken ilk 10’u dereceye girdi.

Türkiye genelinde 81 ilin katılımıyla düzenlenen yarışmada 3 öğrenci Rize’den dereceye girdi. Şiir dalında ortaokul kategorisinde Rize Denizciler Ortaokulu öğrencisi Sedanur UZUN Türkiye birincisi, kompozisyon dalında ortaokul kategorisinde Rize Denizciler Ortaokulu öğrencisi Zülküf Berat BAŞ Türkiye yedincisi ve yine kompozisyon dalında lise kategorisinde Rize Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Yarennur EKŞİ Türkiye sekizincisi oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ tarafından verildi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan TEKKE, TSF Rize İl Temsilcisi Ersoy USTAOĞLU, öğrencilerin aileleri ve öğretmenlerinin hazır bulunduğu ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ahşap satranç takımı, satranç eğitim kitabı ve tablet bilgisayar hediye edildi.  

21-06-201721-06-201721-06-201721-06-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.