RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ KOÇAK'ın 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ KOÇAK'ın 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

         Ne var bu dünyada sana yakışan,

         Alnında bir zafer sabahı kadar;
         Sen Mehmetçik, söyle büyük kahraman,
         Sana zafer kadar yakışan ne var?     

(Ahmet Kutsi TECER)             30 Ağustos zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm milletlerin, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. Asırlardır hür yaşamış bir milletin canları pahasına, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde geleceklerini değiştirdikleri bir destanın adıdır.

 

30 Ağustos Zaferi, önemli bir askeri başarı olmanın yanında milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür.

             30 Ağustos sadece ecdadımızın canları pahasına vermiş olduğu şanlı mücadelenin ve tarihimizin önemli bir dönüm noktası olan gün değil, aynı zamanda daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde de bizlere ilham kaynağı olan bir gündür.

 

             30 Ağustos Zaferi, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına, yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm Dünya'ya 'Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır.' diye haykırdığı, aziz milletimizin şanlı zaferidir.

Bu anlamlı günün yıldönümünde geçmişte olduğu gibi bugün de darbelerle ve kirli oyunlarla vatanımızı, milletimizi yok etmeye çalışan mihraklara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile kenetlenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır.

Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferi armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz Kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyor, vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

                                                                                   Yaşar KOÇAK

                                                                                             Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.