RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ, HAYAT BOYU ÖĞRENME,HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISINA KATILDI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Ardeşen ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme,Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon toplantısına katıldı.
MÜDÜRÜMÜZ, HAYAT BOYU ÖĞRENME,HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISINA KATILDI

   Toplantıya Ardeşen Belediye Başkanı Sayın Avni KAHYA, İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN, Ardeşen İlçe  Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat YAZAR ve kurum müdürleri katıldı.

   Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Avni KAHYA, öğrenmenin beşikten mezera kadar devam ettiği bir süreç olduğunu belirterek her insanın kendisini geliştirme, mevcut bilgi ve becerilerinin üzerine yenilerini koyma bilincine sahip olması gerektiğini belirtti. Belediye olarak vatandaşların kendilerini geliştirmelerine yönelik yapılacak her türlü çalışmaya maddi ve manevi destek vermekten mutluluk duyacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Avni KAHYA, tüm kurumları bu tür çalışmalara destek vermeye davet etti.

   Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN ise konuşmalarında devletimizin vatandaşlarına yönelik her türlü eğitimsel süreci Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü üzerinden yürüttüğünü ve Bakanlığımızın bu çalışmaları son derece önemsediğini ifade etti. Pandemi sürecine rağmen vatandaşlarımızın kendilerini geliştirmelerine yönelik çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Müdürümüz,Halk Eğitim Merkezileri,Mesleki Eğitim Merkezleri,Yetişkin Eğitim ve  Okuma-Yazma Kursları ve Açık Öğretim Okulları başta olmak üzere birçok kurumun vatandaşlarımıza hizmet ettiğinin altını çizdi.

   Özellikle Halk Eğitim Merkezlerinde vatandaşlarımıza yönelik açılan kursların mesleki anlamda da kursiyerlere büyük katkılar sunduğunun alltını çizen Müdürümüz, vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda her türlü eğitimi verebilecek güce sahip olduklarını dile getirdi. 

   Bu anlamda bu zamana kadar açılan kurslarda emek veren kurum müdürlerine, öğretmenlere ve usta öğreticilere teşekkür ederek, açılan kurs oranlarının artması için de desteklerini esirgememeleri ricasında bulundu.

   Müdürümüz,Sayın Bakanımızın her zaman gerek salgın dönemindeki veli eğitimleri, gerek okuma yazma kursları, gerekse özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin velilerine yönelik programlarda bizzat takipçi olduğunu ve hatta haftalık sayı takibinde bulunarak desteğini kişisel sosyal medya hesaplarından da verdiğini hatırlattı. 

   Kurum müdürlerinden çevredeki vatandaşların eğitim yönünden ihtiyaçlarının belirlenmesi noktasında hassas olmalarını isteyen Müdürümüz, öğrenmenin yaşı yoktur ilkesinden hareketle vatandaşlarımızın hizmetinde olduklarını dile getirdi.

05-11-202005-11-202005-11-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.