RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 1. döneminin tamamlanması dolayısıyla öğrenciler, veliler ve öğretmenlerimize bir mesaj yayınlandı.  
MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU MESAJI

Sevgili Öğrencilerim;

Arısız kovan ne kadar tatsızsa,

Balıksız deniz ne kadar kuruysa,

Yıldızsız gece ne kadar karanlıksa,

Öğrencisiz okullar da o kadar anlamsız.

Hem biz, hem de sizin seslerinizle yankılanan okullarımız, sınıflarımız, sıralarımız 13 Mart 2020'den beri hasret size.

Her Pazartesi bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızın altında toplanır ve yeri göğü inletircesine İstiklal Marşımızı dünyaya haykırırdınız.

Her sabah sizler için çalan okul zili sizleri bir araya toplar, sınıfları şenlendirip öğretmeninizin gelmesiyle ayağa kalkar ve göz göze, diz dize derslere başlardınız.

Teneffüslerde şen kahkahalarınız koridorlarda, bahçelerde yankılanır; çalan zil ve nöbetçi öğretmeninizin "haydi sınıfa" nidasıyla yeniden sınıflara koşardınız.

Üstünüzde dalgalanmaya alışan bayrak özledi sizi, dillerinizden dökülen marşımız özledi.

Okul zilleri pas tuttu, sıcaklığınıza hasret öğretmenleriniz özledi sizi.

Siz hoş geldiniz diyen sınıf kapısı, yazı yazdığınız tahta özledi sizi.

Yakan top oynadığınız okul bahçesi, kana kana su içtiğiniz okul çeşmesi özledi sizi.

Bizler de özledik hem de çok özledik.

Değerli Velilerimiz,

Bir karne yalnızca öğrencinin başarısına ayna tutmaz. Bir karne öğrencinin, öğretmenin ve velinin başarıya giden yolda ne ölçüde birlikte yürüyebildiklerinin de göstergesidir.

Toplum olarak bizler de tüm dünyayla birlikte zor bir süreç yaşıyoruz. Salgın nedeniyle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, onlarla hayat bulan okullarından ve birbirlerinden uzak düştü. 13 Mart 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime verilen ara ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığımızın almış olduğu tedbirler ile eğitim öğretim çalışmalarına uzaktan başlandı. Hiç de alışık olmadığımız bir şekilde çocuklarımızı yüz yüze görmeden, onlara dokunmadan, sıcaklıklarını hissetmeden  ekranlar vasıtasıyla yaptık derslerimizi. Bu süreçte en büyük destekçimiz elbette siz değerli velilerimiz oldu.

Yeri geldi teknolojik sorunları çözen bir uzman, yeri geldi dışarıya çıkamamanın verdiği strese çözüm üreten bir psikolog, yeri geldi ders için cep telefonlarını çocuklarının hizmetine veren anne baba oldunuz. Çok zorlu olan bu süreçte birer eğitimci gibi yanımızda olmanız ve verdiğiniz tüm destekten ötürü sizlere teşekkür ediyoruz.

Değerli Meslektaşım, Güçlüklerde Omuzdaşım, Uzaktan Eğitimde Yoldaşım,

Öğretmen, eğitim ve öğretimin yeri doldurulamayacak mihenk taşıdır. Öğretmenin gönül vermediği, merkezde yer almadığı hiçbir sistemin sağlıklı işlemesi düşünülemez.

Salgın öncesindeki dünyada da ülkemizin eğitimine yön verme adına fedakârlığa, özveriye gerçek anlamını yükledin her daim. İlmik ilmik işledin ellerine teslim edilen yavruları. Geleceğe umutla baktıysak eğer, önce senin adın geçer emek kitabında...

Salgın sürecinde milyonlarca öğrenci ekran karşısında bile olsa eğitim ışığını almışsa gözlerine, öğrencilerimizin daha bir sağlam basmışsa ayakları yerlere, ailelerin ve elbette bizlerin gözleri eğitim adına arkada kalmamışsa, bunu sizlere borçluyuz.

İyi ki varsınız, hep var olunuz.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.