RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK KALEMLERDEN "YEŞEREN HİKAYELER"

MİNİK KALEMLERDEN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu 4.sınıf öğrencileri yazmış oldukları 'Yeşeren Hikayeler' adlı kitaplarını Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK'a takdim ettiler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu 4/F sınıfı öğrencileri Öğretmenleri Fadime KARAASLAN ve Okul Müdürü B.Bekir BULUT ile beraber İl Müdürü Yaşar KOÇAK'ı makamında ziyaret ederek yazmış oldukları hikaye kitabı hakkında bir süre sohbet ettiler.

Sınıf Öğretmeni Fadime KARAASLAN, hikaye kitaplarını yazmaya başlamadan önce öğrencileri ile beraber bu işe neyi nasıl yapacakları konusunda fikir alış verişinde bulunduklarını, her bir öğrencinin kitapta bir hikayesinin olması için öğrencileri nasıl motive ettiklerini, kimlerden hangi konularda ne tür destek alacakları hakkında geniş araştırmalar yaptıktan sonra bu işe giriştiklerini, sınıf velilerden ve okul idaresinden yoğun gayret ve destek gördüklerini ifade ederek herkese teşekkür etti.

Okul Müdürü B.Bekir BULUT ise okulumuz öğrencilerinin böyle bir eser ortaya koymalarından son derece mutlu olduğunu, bu mutluluğun Milli Eğitim Müdürümüzün bizleri kabul ederek daha da artığını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK "Yazı yazmak en zor becerilerden biridir. Bir konuda yazı yazabilmek için farklı donanımlara sahip olmanız gerekir. Bu becerinin kazanılıp geliştirilmesinde ilkokul kademesi oldukça önemli bir yere sahiptir. Yapılacak çalışmalar bilinçli bir şekilde adım adım ilerlemeli ve çeşitlendirilmelidir. Ben Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu öğrencilerini tebrik ve takdir ediyorum. Bundan sonra da böyle başarılı işler yapacaklarına son derece eminim" diyerek öğrencilere hediye takdim etti.

14-06-2019

13-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.