RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN LGS ÖNCESİ MESAJ VAR...

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, yarın yapılacak LGS öncesi bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN LGS ÖNCESİ MESAJ VAR...

    Ülkemin geleceği gençler, hepinize merhaba...

    6 Haziran Pazar günü sizleri Liselere Giriş Sınavı yani LGS bekliyor.

    İçinizde heyecanla, yıllardır emek verdiğiniz tarlanın mahsulünü toplamak için ter dökeceksiniz.

    Bu sınav hayatınızdaki sayısız sınavlardan biri olacak. Küçük büyük hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde sayısız sınava girdik. Kiminde sevindik kiminde üzüldük. Unutulmamalıdır ki bir sınav ne hayatın başlangıcı ne de hayatın sonu...

    Başardığımızda önümüzde açılan kapılardan yürüyüp hayata devam edebildiğimiz gibi, başarısız olduğumuzda da hayat önümüze farklı seçenekler sunar.

    Yarınki sınava bu gözle bakmanızı ve her şeyden önce kendinize güvenerek sakin bir şekilde sınava girmenizi istiyorum. İnanıyorum ki verdiğiniz emeğin karşılığını fazlasıyla alacaksınız.

    Değerli anne ve babalarımız,

    Sizlerden en büyük isteğim ise çocuklarımızda kaygıya neden olacak iletişimden ve eylemlerden uzak durmanız. İnanıyorum ki çocuklarınız bu sınav için büyük emek verirken sizler de onların en büyük destekçisi oldunuz. Artık bugün ve yarın bizlere düşen sınava giren çocuklarımızla gurur duymamız ve onlara destek olmamız. Sınav sonucu ne olursa olsun...

    Yarının büyükleri sevgili yavrularım,

    Bizler Rize Milli Eğitim Müdürlüğü Ailesi olarak yarın yapılacak olan LGS için tüm önlemleri aldık ve tüm hazırlıkları tamamladık. Ancak yine de sizlere sınav öncesi bazı konuları hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

·         Sınavımız yarın saat 09.30 da başlayacak, ama siz mutlaka en geç 09.00 da sınava gireceğiniz yerde olun.

·         Sınava giriş belgeleriniz okul idarelerince hazırlandı ve sınava gireceğiniz sıralarda hazır olarak sizi bekleyecek.

·         Sınava girerken yanınızda geçerli kimlik belgenizi getirmeyi unutmayınız. Kimlik belgenizde fotoğraf olma zorunluluğu yok.

·         Sınava gelirken ayrıca, 2 adet koyu renk ya da yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan bir silgi getirin. Sınavda sadece etiket kısmı çıkarılmış suyun yanınızda olmasına izin verilecektir.

·         Sınavınızın ilk oturumu saat 09.30 da başlayacak ve 75 dakika sürecektir.

·         İkinci oturum ise saat 11.30'da başlayıp 80 dakika sürecektir.

·         İki oturum arasındaki 45 dakikada sosyal mesafeye uygun olarak okul bahçesinde ya da koridorlarda vakit geçirebilirsiniz. 

·         Velilerimize de küçük bir hatırlatma: Sizleri COVİD-19 nedeniyle okul bahçesinde misafir edemeyeceğiz. Okul dışında çocuklarınızı bekleyebilirsiniz.

·         Sınavın başından sonuna kadar COVİD-19 ile ilgili tüm önlemlerimizi aldık. Sosyal mesafeye uyulması ve yığılmanın olmaması için tüm görevlilerimizi gerekli uyarıları yapacaklar.

·         Sınav alanına ve okul bahçesine sadece görevliler ve öğrenciler alınacak.

·         Gerek oturum aralarında gerekse sınav bitiminde de öğrencilerimiz gruplar halinde dışarıya alınacak.

·         Okul bahçesinde ve koridorlarda maske takmak zorunlu. Ancak sınav sırasında öğrenciler maskelerini çıkarabilir. Öğrencilerimiz için dezenfektan ve yedek maskelerimiz de hazır.

·         COVİD-19 bakımından riskli olan öğrencilerimiz ayrı salon ya da ayrı binalarda sınavlara girecek.

    İnanıyorum ki sağlıklı ve güvenli bir sınavın ardından tüm öğrencilerimiz emeklerinin karşılığını alacaklar ve yarınlara daha güvenle bakacaklar.

    Milli Eğitim Müdürü olarak tüm yavrularımıza gönülden başarı dileklerinde bulunuyorum. Sınavın uygulanması sürecinde büyük gayret ve özveri gösterecek olan tüm ekip arkadaşlarıma da kolaylıklar ve başarılar diliyor; şimdiden teşekkür ediyorum.

    Engin EMEN

    Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.