RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAŞAR KOÇAK'ın LİSELERE GİRİŞ SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAŞAR KOÇAK'ın LİSELERE GİRİŞ SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARI MESAJI

Ülke genelinde 01 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Liselere Giriş Sınavına ilimizde 8. Sınıf okuyan 3160 öğrenci katılacaktır.

Sevgili öğrencilerim,

Sınavlar akademik bilgi birikimimizi, yorum gücümüzü ve süreyi doğru kullanma becerimizi ölçer, eksiğimizi ve yanlışımızı görmemizi sağlar. Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Unutulmamalıdır ki, kendine güven başarının anahtarıdır. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü de daha rahat kullanmış olursunuz. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz.

Kıymetli Anne ve Babalar, Sevgili Öğrenciler;

Yavrularımızın başarılı olmasında en büyük görev sizlere düşmektedir. Öğrencilerimizin  bu uzun soluklu çalışma temposu sonunda liselere giriş sınavını da başarıyla geçmeleri en büyük dileğimizdir. Bu süreçte sizlere fazlasıyla ihtiyacı olan çocuklarınızdan ne olursa olsun sevginizi ve ilginizi esirgemeyerek, öğrencilerimizin kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınav olduğunu unutmayınız. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olup ne kadar değerli olduklarını hissettiriniz.

Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren çok değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Liselere Giriş Sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere kolaylıklar diliyorum.

 

                                                                                                            Yaşar KOÇAK

                                                                                                       Milli Eğitim Müdürü

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.