RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAŞAR KOÇAK'ın 2019/2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLAMA MESAJI

2019/2020 eğitim öğretim yılına 332 eğitim kurumumuzda 4906 öğretmenimiz ve 65 bin öğrencimiz ile başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Çünkü biliyoruz ki nesil yetiştirmek, medeniyet inşa etmektir. Bu manada çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, fırsat eşitliği içinde, eğitim öğretim imkânlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içinde olduğumuzun bilinmesini isterim.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAŞAR KOÇAK'ın 2019/2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLAMA MESAJI

Değerli eğitim yöneticisi meslektaşlarım,

         Okulunuzun sürekli gelişmesini hedef alan bir yaklaşımla, okulunuzdaki tüm çalışanların takım ruhunu benimsemiş; birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde çalışabilecekleri ortamı sağlayarak, okulunuzda milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan bir anlayışı sürdüreceğinize inanıyoruz.

Öğretmen arkadaşlarım,

"İlk ilham, ana baba kucağından sonra okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, terbiyesinden alınır" diyen Gazi Mustafa Kemal'in ifade ettiği gibi sizler, bu yönünüzle geleceğe hükmediyorsunuz. Bireylerin, toplumun ve insanlığın geleceği sizlerin diliyle, yüreğiyle ve özverisiyle şekilleniyor. Öğreniyor, yenileniyor, öğretiyor, örnek oluyor, her yönünüzle aydınlık yarınların mimarları olarak tarihe geçiyorsunuz.Bu nedenle sizlerin, her koşulda, öğrencilerimizi bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkacak bir yaklaşımla en iyi şekilde yetişmeleri için her imkânı ve ortamı değerlendireceğinize inanıyoruz. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum.

 Sevgili öğrenciler,

         Kendinizi iyi yetiştirmeniz bir vatan borcudur. Unutmayınız ki kendinizi iyi yetiştirme mücadelesi sırasında hep yanınızda olacağız. Bizler, bu uğurda ne gerekiyorsa elimizden geleni yapmak için büyük bir gayret göstereceğiz. Bütün bunlara karşılık sizden beklediğimiz sadece çalışmanızdır. Erdemli olmayı, insanlara yardım etmeyi, sosyal etkinliklere katılmayı, güzel sanatlarla uğraşmayı ve kitap okumayı asla unutmayınız. Bu eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar tatmanızı arzularken; derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor ve kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

 Kıymetli velilerimiz,

 Aile yuvasından sonra çocuklarımızın eğitildiği ve geleceğe hazırlandığı okulumuzla sürekli iletişim içinde olmalısınız. Öğrencimizle ne kadar ilgilenirsek, onlara ne kadar zaman ayırırsak bu zaman gelecekte onların daha iyi yerlerde olmasını sağlayacaktır. Başarının bir ayağı olan siz değerli velilerimizin okulla işbirliği ve iletişimi bu açıdan çok önemlidir.

         Bu samimi dilek ve duygularımla 2019-2020 eğitim öğretim yılının, ülkemize, Rize'mize, eğitim çalışanlarına ve öğrencilerimize sağlık, başarı, huzur ve güzellikleri getirmesini diliyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

      Yaşar KOÇAK

   Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.