RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAŞAR KOÇAK'ın 19 MAYIS MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAŞAR KOÇAK'ın  19 MAYIS MESAJI

Ulusal Bayramlarımız, tarihe not düşülmüş, ülkemiz, insanımız, geleceğimiz için dönüm noktası olmuş çok önemli değerlerimizdir.

 

19 Mayıs 1919; Türk milletinin tüm onur ve asaleti ile tarih sahnesinde yeni bir başlangıç yaptığı ve geleceğinin dönüm noktası olmuş bir tarihtir.

 

19 Mayıs 1919; binlerce şehit verilerek sıkıntı ve yokluklar içerisinde kazanılan zaferlerin ve bütün dünyaya gücümüzün gösterildiği kahramanlık destanının başlangıcıdır.

 

Milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde neler başarabileceğinin somut bir örneği olan ve siz gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını genci ve yaşlısıyla birlik ve dayanışma içinde milletçe coşkuyla kutladığımızın 100. yılındayız.

 

Ülkemizin en değerli hazinesi, yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizin, şanlı tarihimiz, yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında ve çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak hem kendinize, hem ailenize hem de ülkenize yararlı insanlar olarak doğru ve kararlı adımlarla Türkiye'yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.  Gençliğe verilen değer arttıkça toplumların gelişeceği bilinciyle sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle ve muhterem gazilerimizi minnetle anıyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" nı gönülden kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                               Yaşar KOÇAK

                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.