RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ, MUHTARLAR GÜNÜ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTIYA KATILDI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ, MUHTARLAR GÜNÜ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTIYA KATILDI

Rize Valisi Kemal ÇEBER başkanlığında Rize İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde Muhtarlar Günü ve Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya Vali Kemal ÇEBER'in yanı sıra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin,  Milli Eğitim Müdürümüz Engin Emen, Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Muhtarlar Derneği ve Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda Covid-19 pandemi süreci, uygulanan tedbirler ve genel durum değerlendirildi.

Vali Çeber toplantı sonrasında yaptığı değerlendirmede, " İlk olarak toplantımıza iştirak eden muhtarlarımız nezdinde demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum.

Muhtarlarımız halkla sürekli iç içe olarak onların sorunlarına çözüm üretme, hizmet götürme noktasında çok önemli bir görevi yerine getirmekteler. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde de büyük sorumluluklar üstlenen muhtarlarımız üzerine düşen görevleri başarılı bir şekilde yerine getirmekteler. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Toplantıda il genelindeki genel durumu değerlendirdik. İçinde bulunduğumuz kontrollü normalleşme sürecinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçme adına yapılan toplantıları çok önemsiyorum. " dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Engin Emen ise; "Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da modern kamu yönetimi anlayışının en temel gereklerinden olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmekte, adeta Devlet ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bu vesileyle tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyorum." dedi.

19-10-202019-10-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.