RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN,TÜBİTAK YARIŞMALARINDA FİNALE KALAN PROJELERİ İÇİN PAZAR KIZ KULESİ MTAL'YE TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDU

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Asuman AKPULAT'ın danışmanlık yaptığı,11/C Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü öğrencisi Pınar NOYAN'ın hazırladığı projenin Türkiye finaline kalması dolayısıyla Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Pazar Kız Kulesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN,TÜBİTAK YARIŞMALARINDA FİNALE KALAN PROJELERİ İÇİN PAZAR KIZ KULESİ MTAL'YE TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDU

"Türkçesini Kullanıyoruz" adlı proje ile Türkçedeki yozlaşmanın önüne geçilmesi amaçlanmış olup dilimizde yer eden yabancı kökenli sözcükler yerine Türkçe kelimelerin kullanılmasını özendirecek bir oyun hazırlanmıştır. Bölge finalinden başarı ile dönen proje, Türkiye finaline katılmaya hak kazanmıştır.

Ziyarete İl Milli Eğitim Şube Müdürü Selman YILDIRTAN, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK ve Pazar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Cesim YUFKACI da eşlik etti.

29-05-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.