RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

    10-16 Mayıs Engelliler Haftası toplumumuzun önemli bir parçasını (yaklaşık %12) oluşturan engellilerimizin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratıldığı önemli bir haftadır.

    Tüm vatandaşlarımız gibi engellilerin de eğitim başta olmak üzere sahip oldukları temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanmaları, yaşam standartlarının yükselmesi ve sosyal yaşama katılımları konusunda sadece devletimize değil bizlere de önemli görevler düşmektedir. Unutmamak gerekir ki her insan bir engelli adayıdır.

    Engelliler; kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kanıtlamışlardır.

    Engelli bireylerin önündeki birçok engelin kalkması bir toplumsal farkındalık meselesidir. İnsanımızın özellikle küçük yaştan itibaren bu farkındalığı kazanması açısından eğitimin önemi büyüktür.

    Bu duygu ve düşüncelerle; bu önemli ve anlamlı haftanın, toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlaması ümidiyle, başta engelli öğrencilerimiz ve eğitim çalışanlarımız olmak üzere tüm engelli kardeşlerimiz ve ailelerine sevgilerimi sunuyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum.

               

Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.