RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kıymetli meslektaşlarım,

  Geleceğin inşasında üstlenmiş olduğumuz önemli vazifenin gerçekleştirilmesinde kat ettiğimiz mesafede, bizler için önemli olan bir 24 Kasım Öğretmenler Gününü daha geride bırakıyoruz. Rizemizin ve ülkemizin her bir karış toprağına alın teri ve bilgisini götüren, evlatlarımızın yarınları kurması için gece gündüz çabalayan ve bu ülkenin kalkınmasının temel unsuru olan sizlere öncelikle teşekkürü bir borç biliyorum.

  İlim Çin'de dahi olsa gidip öğrenin anlayışını inancının merkezi haline getirmiş bir topluluğun üyesi, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ömrünü maarif davasına adamış eğitimcilerimizle aynı yolda, durmak bilmeksizin yürüyen bir eğitimci olmanın da gururunu sizlerle paylaşıyorum. Çağlara meydan okuyan Fatihlerin, orta çağ karanlığına ışık tutan İbn-i Sinaların, hoşgörünün kaynağı Mevlanaların, toprağını savunan Nene Hatunların bu topraklarda yeniden yeşermesini sağlayacak olan sizlerle yeni ufuklara yelken açmanın da heyecanı içerisindeyim.

Sevgili öğretmenlerim;

  Sizlerle belki de ilk defa bir 24 Kasım'ı iç içe, aynı sıraları paylaşamadan, uzaktan kutlamak mecburiyetinde kalıyoruz. Ancak bu zor zamanlarda dahi özverili çalışmalarınız, her türlü imkânı kullanarak öğrencilerimize evlerinde dahi ulaşmanız sayesinde öğretmenlik mesleğinin kutsiyeti ve önemini bir kez daha anlamış oluyoruz. Olağanüstü zamanlar, olağanüstü kahramanların ortaya çıkmalarına da vesile olur, ben bu dönemde göstermiş olduğunuz fedakâr emekleriniz neticesinde sizleri eğitim davamızın kahramanları olarak görüyorum.

  Öğretmenler olarak bir vazifemizin de karanlık zamanlarda aydınlığı yayarak, topluma mihmandarlık etmek olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile yaşadığımız çetin süreçte umudun, huzurun ve mutluluğun birer sembolü olarak gördüğüm sizlerle, ülkemizin yarınlarını aydınlatacak, milletimizi ve devletimizi dünya çapında liderliğe taşıyacak yolda ilerlemenin huzuru içindeyim.

Değerli meslektaşlarım;

 Eğitim yolculuğumuzda karşılaşacağımız zorlukları, eğitim davamızın gücü ve bilimin ışığıyla birlikte atlatacağız. Bu vesile ile geçmişte eğitim meşalesini ebediyete intikal etmeleri nedeniyle bizlere devretmiş olan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve müteveffa meslektaşlarımızı rahmetle yâd ediyorum. Aramıza yeni katılan meslektaşlarımızla güçlenen eğitim ordumuzla, yeni ufuklara yelken açmanın umuduyla 24 Kasım Öğretmenler Günümüzü bir kez daha kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                Engin EMEN

                                                                                                                                                                                                                                           Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.