RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Bugün milli birlik ve beraberlik duygusu ile güçlenen milli irademizin temsil edildiği TBMM'nin Açılışının 101. Yıldönümü'nü gururla kutluyoruz.

5 harften oluşan "çocuk" kelimesine eşi benzeri olmayan anlamlar yükleyen dünyadaki tek milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyoruz.

Öyle ki; egemenliğin, bağımsızlığın, hürriyetin ve ülkenin geleceğinin bir bayram eşliğinde çocuklara emanet edildiği Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinden başka bir devlet ve millet tarih sahnesinde yer almamıştır.

Çocuklarımız;

Sizler, şanlı bir maziye sahip asil milletimizin mirasçısı olarak geleceğe güvenle bakabilmemizin en güçlü teminatısınız.

Sizler, dün atalarımızın bu ülkenin varlığı, birliği ve bağımsızlığı için verdiği mücadele ruhunu yüreklerinize nakşederek bu ülkenin varoluş mücadelesinin ateşini her daim diri tutacak vatan evlatlarısınız.

Bizler ise, siz çocuk kaldığınız sürece sizin yüzünüzdeki gülücüklerin eksilmemesi ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmanız doğrultusunda hizmetkârınız olmaya, yeri ve zamanı geldiğinde ise taşıdığımız bayrağı sizlere devretmek amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam eden büyükleriz.

Sizler, bizlerin geleceğe dair en büyük umudusunuz...

Bu vesileyle aziz milletimizin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' nı tebrik ediyor, başta güzel Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu ülkenin selameti için şehit düşen, gazi olan tüm vatan evlatlarını rahmet ve şükranla anıyoruz.

23 Nisan, mutlu olsun.

                                                                                                            

Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.