RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN,19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MÜNASEBETİYLE MESAJ YAYIMLADI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN,19 MAYIS  ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MÜNASEBETİYLE MESAJ YAYIMLADI

19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basarak yaktığı kıvılcım, karakteri bağımsızlık olan Türk Milletinin yüreğinde yangına dönüşmüş ve Anadolu'nun ezelden ebede bir Türk yurdu olarak kalacağını dünyaya göstermiştir.

İstiklâle âşık bu milletin tarih boyunca en büyük hedefi;  yurdunu, ocağını, koruyup kollamak ve onu sonraki nesillere aktarmaktır. Çıktığı bu yolda en önemli güvencesi onu ileriye taşıyacak gençler olmuştur. Tarih; Çanakkale'de canını hiçe sayan gencecik yiğitlerini, 15 yaşında tüfeği boyundan büyük şehadete koşarcasına yürüyen kahramanlarını ve daha nicelerini unutmayacaktır.

Vatan uğruna dökülen her kana, atılan her adıma minnettarız. 

İşte vatanın kurtuluşundan Cumhuriyetin kuruluşuna kadar her daim kendilerine güveni boşa çıkarmayan Türk gençliği, birlik ve beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış olarak ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün vatandaşlarımızın, öncelikle de sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşı´nın bütün kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.

 

Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.