RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN100.YILI DOLAYISIYLA BİR KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN100.YILI DOLAYISIYLA BİR KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Kahraman Milletimizin bağımsızlığımız ve bayrağımız uğruna verdiği, tarihte emsali olmayan kurtuluş mücadelemizi destanlaştıran, bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı'mızın 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıldönümü büyük bir gurur ile kutluyoruz.

Bir asır önce Vatan Şairimiz Mehmet Akif ERSOY tarafından zihinlerimize kazınan İstiklal Marşı'mızın her bir mısraı tarihten silinmek istenen milletimizin uyanışını, dirilişini, ezelden ebede, esarete asla boyun eğmediğinin, eğmeyeceğinin tüm dünyaya haykırışıdır.

Milletimizin kararlarının tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından 2021 yılı "İstiklal Marşı Yılı" olarak kabul edilmiş ve tüm yurtta "On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal" temasıyla, dünyaya meydan okuyan bir direniş destanı olan İstiklal Marşımızın ve Vatan Şairimiz Mehmet Akif ERSOY' un farklı etkinliklerle işlenmesine karar verilmiştir.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, cennet vatanımız uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi, rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum.

    

                                                                                                         Engin EMEN

                                                                                               Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.